AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
21.05 - ACTION SPEAKS LOUDER - ESKULAP - POZNAŃ
Strony:
1

Lejdi

Lejdi

Nieaktywny redaktor
Napisano: 2009-05-17 13:42:12
#5966
ACTION SPEAKS LOUDER
21.05, Eskulap, Poznań, start: 22:00, tax: 0pln
Pierwsza odsłona czwartkowych wieczorów z muzyką noise i nie tylko.

-------------------------------------------------------
live:
SUNUS+HETOH (wrocław)
kalEka (poznań)
Paul Tailorbird (wrocław)
Daniel Włodarczyk (poznań)
Rakiety Przeciwko Rakietom (poznań/wrocław)

dead:
jacup_H (poznań)
mizu (poznań)
piguła (poznań)

-------------------------------------------------------


SUNUS+HETOH
Robert B. Lisek
Gerard Lebik
A. RasHiD Mat von Oog

Gerard Lebik - główny inspektor dźwięku, kompozytor, instrumentalista.
projekty: ERASE-creative improvised music art
FOTON-acoustic music performens
SUNUS
SLUG DUO
ZOPAN Hypotrochoid
kooperacja: Robert B. Lisek, Mikrokolektyw, Damas Quartet, Emerging Improvisers Ensemble
http://www.myspace.com/zopan
http://erasemusic.net/
http://fotonmusic.net/
http://www.myspace.com/gerardlebik
http://www.myspace.com/slugduo

A. RasHiD Mat von Oog
PLazmiX sounDs MaxData bounce Adventure Terror propulsionSs
Ignoreee Adorreee* *Tha Terror LiquiD _inStaL sounds desiGn_
projektyLastiC Interior Urynian
HETOH
Śmierć Warana
TrepanacjOmoving Sarkofagee
http://www.myspace.com/plasticinteriorurynian
http://www.myspace.com/hetoh

Robert B. LISEK, artysta, matematyk, kompozytor, założyciel FUNDAMENTAL RESEARCH LAB; twórca radykalnych projektów skupionych na hacktywizmie, sztucznej inteligencji i biotechnologii. Przechodząc przez sztukę konceptualną, software art i sztukę krytyczna jego działalność nie poddaje się kategoryzacji. Pionier sztuki wykorzystujące metody ogólnej sztucznej intelligencji (FACE, NE5T, ULTRACOLLIDER). Drąży rownież problemy zabezpieczeń, prywatności i tożsamości w społeczeństwie sieciowym; w oparciu o "wypożyczone" z Los Alamos Laboratory dokumenty zbudowal oprogramowanie NE5T do szukania ukrytych powiązań: zdarzenie <-> osoba <-> grupa<-> miejsce - zdarzenie. W projekcie GESPENST, który jest scenariuszem ataku bioterrorystycznego dla miasta Warszawa, użył technik biologii molekularnej. W szczególnosci skupił się na samoreplikacji DNA i zbudował nowy szczep bakterii E-coli 6XkZF, który szybko rozprzestrzenia się w wodzie. Autor wielu wystaw, wystąpień, warsztatów i publikacji. Jego projekty zawieraja między innymi: NE5T – ARCO Art Fair Madryt; GESPENST- Galeria LETO, Warszawa, GENGINE - Galeria Narodowa Zachęta, Warszawa; FLOAT- Lower Manhattan Culture Council, New York; WWAI- Siggraph05, Los Angeles; Falsecodes - Red Gate Gallery, Beijing; State of Emergency Embassy – Galeria Entropia, Wrocław; FLEXTEXT- CiberArt Bilbao i Byzantine Museum, Athens, RunMe - Moscow; SUPRATEXT – ACA Media Festival, Tokyo; STACK – ISEA 02, Nagoya.

www.fundamentalresearch.org/
www.lisek.art.pl/gespenst.html
www.lisek.art.pl/NESTofficial.html
www.freeconcept.net/
www.myspace.com/robertlisek
www.myspace.com/hetoh
-------------------------------------------------------


kalEka jest otwartym na współpracę zespołem posługującym się środkami wizualnymi i dźwiękowymi w celu realizacji jednorazowych zdarzeń multimedialnych i niskonakładowych wydawnictw. Propozycje grupy spowite zostają wokół takich inspiracji jak hałas, cisza, muzyka akuzmatyczna czy elektroakustyka. Występy przybierają zazwyczaj charakter audiowizualnego eksperymentu, którego celem jest zaznaczenie brzmieniowej niejednorodnośći dźwięków pochodzących z różnych źródeł i uwikłanie ich w rytm. Niezmienny rdzeń zespołu stanowią Roman Bromboszcz i Tomasz Misiak, na co dzień filozofowie i estetycy, a także kuratorzy i aktywiści na rzecz rozpoznania najważniejszych problemów kultury współczesnej. Jak sami mówią, dążą do równouprawnienia wszystkich zmysłów w
kontaktach ze sztuką.

www.kaleka.net
-------------------------------------------------------


Paul Tailorbird, czyli Paweł K, znany z wcześniejszego projektu o nazwie transmission ZS-502 oraz duetu JZSL tworzonego z Jackiem Lewandowskim (JNL). Uważa, że muzyka cyfrowa (jakkolwiek to nieporadnie to brzm
i) jest ostatecznym osiągnięciem, jeśli chodzi o sztukę audio. Koncentruje się bardziej na osiągnięciu pewnych brzmień czy też form dźwiękowych, bardziej niż na kompozycji. Jego prace to często improwizacje oparte właśnie o pewien zarys, a często też stanowią poszukiwanie drogi wyjścia z uprzednio osiągniętego dźwięku.

www.myspace.com/transmissionzs502

-------------------------------------------------------


Daniel Włodarczyk
W swoich pracach staram się zbudować pomost pomiędzy dwoma różnymi właściwościami, przestrzenią dźwięku i obszarem obrazu. Interesuje mnie fizyczna jakość sygnału dźwiękowego i jego bezpośredni wpływ na percepcje człowieka. W realizacjach przestrzennych i kompozycjach muzycznych często posługuje się najprostszą formą dźwięku – częstotliwościami wyrażonymi w Hertzach.

www.myspace.com/danielwlodarczyk

-------------------------------------------------------


Rakiety Przeciwko Rakietom - dwójka mudżahedinów dźwięku, sinus i spektrum w chwilach gdy majka trzymamy, interferencja, fala i mięsiste nagranie. AVABAF i lutek, znani z wielu innych projektów po raz pierwszy zaprezentują świeżej daty materiał, nad którym pastwili się przez święta wielkiej nocy i weekendy majowe. Chłopaki zaprezentują pokłosie nieprzespanych nocy- nieprzebrane struktury, nieprzerwany dysonans, niezmienny interwał i paradoksalnie-niesamowity syf. Wynika to z głębokiej refleksji na temat teatru. Teatru życia.

www.myspace.com/rakietyprzeciwkorakietom
------------------------------------------------
[PM]

Strony:
1