AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
28.11.09 FUNKER VOGT + guests @ Slowianin // Szczecin
Strony:
1

1UNAtic

1UNAtic

Zarejestrowany
Napisano: 2009-11-11 17:40:45
#6225
[size=18]FUNKER VOGT[/size]
Trial
Pseudokrupp Project

Miejsce: DK Słowianin, ul. Korzeniowskiego 2 Szczecin
Wstęp: 40zł - w sieci www.eventim.pl oraz www.poponaut.de oraz w dniu koncertu w klubie.
Data i godzina: sobota, 28.11.2009 - 19:00 doors open

www.collapsed-city.org / www.myspace.com/collapsedcity: zaprasza

FUNKER VOGT
Grupa została założona w 1995 roku przez Gerrita Thomasa i Jensa Kästela jako poboczny projekt Gerrita'a pod nazwą Ravenous. Bardzo szybko, po wydaniu ich pierwszego albumu i limitowanego singla, kapela stała się z pobocznego - głównym projektem muzyków pomimo, że nadal są uwikłani w wiele innych (Ravenous, Fusspils 11, Fictional).
Nazwa zespołu wzięła się od przyjaciela obu muzyków, który służył w armii niemieckiej. Ma symbolizować motyw przewodni, pojawiający się w muzyce zespołu, którym jest militarystka i wojna. W zespole Gerrit zajmuje się głównie komponowaniem muzyki, a Jens wokalem. Słowa do piosenek pisze najczęściej Kai Schmidt, który jest jednocześnie menadżerem wytwórni, wydającej muzykę zespołu REPORecords. W skład grupy wchodzą także Björn Böttcher (instrumenty klawiszowe) oraz Frank Schweigert (gitara elektryczna), który zastąpił w 2004 roku Thomasa Krolla.
Funker Vogt wydał 4 albumy poprzez legendarny label Zoth Ommog (część Music Research) i Bloodline (część net-hit.com GmbH). Były to: "Thanks For Nothing", "We came To Kill", "Execution Tracks" i "Maschine Zeit". W międzyczasie ukazały się 4 EPki, 5 singli, 1 remix-CD 1 video (VHS). Ten okres to czas zmagań ze światem biznesu muzycznego oraz z krytykami.
W grudniu 2001 pierwszy album został powtórnie wydany wraz z dodatkowymi ścieżkami już przez REPORecords. Zaraz po nim ukazał się piąty album zatytułowany "Survivor". Jest on metaforą do wcześniejszej historii zespołu i trudności z przebiciem się. Tematyka to więźniowie wojenni, uchodzący i przyszłość, która prezentuje się raczej w czarnych barwach. Album został wydanay przez SPV Records do którego grupa przyłączyła się pod koniec 2002 roku.
Wydało ono również ich 2 CD z remiksami oraz 2 MCD. W 2004 roku REPORecords wydała limitowany "Always And Forever Vol. 1" w formie digipacka. W 2003 roku wydany został szósty album "Revivor" przez SPV Records, a w 2005 roku druga część serii "Always And Forever" przez REPORecords. W tym samym roku wydane zostało MCD z piosenkami z szóstego albumu jako część niemieckiej gry na PC "Grabenkrieg In Europa". W tym samym roku wyszedł też siódmy album noszący tytuł "Navigator".
W 2007 roku wydany został album "Aviator" zadedykowany pilotom niemieckich sił powietrznych, którzy zginęli na wszystkich frontach. Album został wydany jako kombinacja CD/DVD. Jest to pierwsza płyta DVD wydana przez Funker Vogt. Grupa jest znana na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych muzykę grupy wydaje Metropolis Records a rosji Soyuz.

http://www.myspace.com/funkervogt

- Trial (Niemcy)
www.myspace.com/trialhannover

- Pseudokrupp Project (Niemcy)
http://www.myspace.com/pseudokruppproject

lineup:
21.00 Pseudokrupp Project
22.00 Trial
23.00 Funker Vogt

last.fm : http://www.lastfm.pl/event/955627+Koncert+Funker+Vogt+-+Trial+-+Pseudokrupp+Project
------------------------------------------------
Opening the gates of hell
+ Alter Electro Stettin +
[PM]

Strony:
1