AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
7JK - Sieben vs Job Karma
Wykonawca:

Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

Archiwum:

Organiczność spotyka się z elektroniką w zderzeniu dwóch diametralnie różnych projektów muzycznych. Połączone siły angielskiego Sieben i polskiej Job Karmy, zaowocowały powstaniem nowego, oryginalnego projektu – 7JK.
Po wielu latach spotkań i wspólnych koncertów w końcu doszło do tej niezwykłej dźwiękowej kolaboracji – neoklasyczny, opierający się głównie na wykorzystaniu akustycznego instrumentarium projekt Sieben i elektroniczna, postindustrialna Job Karma razem stworzyli nowy materiał muzyczny, będący wypadkową doświadczeń wszystkich zaangażowanych w niego muzyków. Matt Howden, Maciej Frett i Aureliusz Pisarzewski wykreowali dźwiękowe uniwersum, wypełnione przesterowanym dźwiękiem skrzypiec, rytmicznym brzmieniem syntezatorów i generatorów, tworząc ścieżkę dźwiękową jak do wyimaginowanego filmu, łączącego w sobie wiele estetyk i gatunków. Neofolk zderza się z industrialem, elektronika z krautrockiem, ambient z muzyką klasyczną.

Album projektu – The United Sounds of Sheffield & Wroclaw – ukaże się w 2012 roku nakładem Redroom Records.
Sprawdźcie sami – na oficjalnych profilach portali społecznościowych Sieben i Job Karmy – można posłuchać dźwiękowych próbek z nadchodzącej płyty!
Autor: Schizev
Tłumacz: murd
Źródło: www.frett.pl / 2011-11-15 / Aktualności


Najnowsze komentarze: