AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Ad Inferna - There Is No Cure


Czytano: 3052 razy

100%


Wykonawca:

Katalog płyt:
Ten krążek w pełni dojrzały sposób pozwala wniknąć w rejony na co dzień niedostępne. Tym razem nie są to miejsca związane tylko z odmiennymi stanami świadomości, ale podróż przez pełen antagonizmów świat, gdzie ludzie są pozostawieni przez stwórcę sami sobie, a która to wędrówka toczy się również w obrębie mrocznej seksualności. Osiem utworów poprzedzonych niepokojącym intro w postaci "The Presence", do tego bonus czyli 10 remiksów "Sex Spell" i "Resurrection" jest sygnałem aby zainteresować się tym wydawnictwem na poważnie.
Już sam tytuł płyty - "There Is No Cure" zapowiada, że nie ma remedium na jej oddziaływanie. I coś w tym jest, ponieważ duet Voa Voxyd’a i V.V. Arkames’a może sporo namieszać. Przy wsparciu Kari Berg i Zombie Girl powstały dwa ciekawe utwory - "French Kiss of Death" i "Stigma". Pierwszy dotyka przeciwstawnych ekstremalnych przeżyć związanych z cierpieniem, śmiercią, jak i tym co czeka po niej, natomiast drugi z nich to odyseja po duchowych, religijnych torturach, z których można się wyzwolić jedynie za pomocą swoistej, krwawej formy odkupienia.
Od strony dźwiękowej mamy do czynienia z mrocznym elektro, podanym w rytmie przyzwoitych tanecznych bitów. Na krążku jest ciekawie zarówno od strony tekstowej jak i niepokojącego brzmienia, przy czym nie ma wytchnienia w tej iście piekielnej miksturze.
Artystom udało się stworzyć dekadencko ponury, a zarazem perwersyjnie pociągający klimat, który oddziaływuje na wszystkie zmysły słuchacza. Płyta wprowadza w świat przeciwstawnych znaczeń, krańcowo różnych od ogólnie przyjętych norm i religijnych zasad.
Dodatkowo formacja przygotowała dla swoich fanów 10 przeróbek powstałych przy współpracy różnych zespołów i jeśli chodzi o warstwę remiksową – stanowi ona dopełnienie "There is No Cure", a żadna z zawartych interpretacji nie przesłania odbioru całości.
Dobrze, że na kolejne wydawnictwo członkowie Ad Inferna nie kazali dłużej czekać. Teraz nie pozostaje nic innego jak zanurzyć się w tej szalonej opowieści o wewnętrznych poszukiwaniach, wspartych przez sferę rozmaitych doznań, na które zgodnie z materiałem jaki znalazł się na tym wydawnictwie, nie ma lekarstwa.
Album ten potrafi dostarczyć wiele radości zarówno przy pierwszym jak i każdym kolejnym przesłuchaniu. Oby tak dalej.

Tracklista:

01. The Presence
02. Angelik
03. Seventh Heaven
04. Under My Skin
05. French Kiss of Death (feat. Kari Berg)
06. Stigma (feat. Zombie Girl)
07. Sex Spell
08. Resurrection
09. The One

Remixes:

01. Sex Spell: Reaper Remix
02. Resurrection: Terrolokaust Remix
03. Sex Spell: Alien Vampires Remix
04. Resurrection: Erotic Elk
05. Sex Spell: Acylum feat. HausHetaere Remix
06. Raw Mix Electrovot
07. Sex Spell: Remix by Chaos All Stars
08. Resurrection: R@zorbla.de Remix
09. Sex Spell: Inline Sex Terror Remix
10. Sex Spell: End the DJ Remix
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2011-11-14 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: