AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Ad Ombra - Magna Charta Illusorum


Czytano: 3003 razy

85%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Ad Ombra (Rumunia) w roku 2008 zadebiutował wydawnictwem 'Rites of Genesis (equinox tremendum)'. Zachęcona opisem zespołu, który przywodził mi na myśl ciemne i dostojne dźwięki rodem z horrorów, postanowiłam zapoznać się z twórczością George D. Stanciulescu i jego projektu. Z wielkim zainteresowaniem sięgnęłam po drugą odsłonę czyli 'Magna Charta Illusorum'. W jednym zdaniu jest to czyste szaleństwo, w pięknej okładce. Właśnie opakowanie przyciągnęło mnie swoją mroczną i klasyczną oprawą, przypominającą stare średniowieczne księgi.
Początkowo czułam się wciągana w świat zawiłości, pięknych wokali, krzyków i niezidentyfikowanych dźwięków, w przestrzeni. Wprowadzają one niepowtarzalny klimat smutku i tajemnicy, co oddziałuję na wyobraźnię i sprawia, że całkowicie odrywamy się od rzeczywistości. Niesamowite na tej płycie jest przenikanie się elementów neoklasycznych, industrialnych i całkiem dark ambientowych. Wszelkie zabiegi scalenia gatunków bardzo przypadły mi do gustu jednak uważam, że chwilami odczuwalny jest przesyt motywów. Mały minus za to, że czasami można się pogubić, w tym twórczym chaosie.

Całość przywodzi na myśl dramat obfitujący w podniosłe, orkiestrowe momenty. Dostrzegalne są wpływy takich zespołów jak Stoa, Chaostar, Devil Doll lub Arcana. Zachęcam do przesłuchania szczególnie tych, którzy poszukują niebanalnych połączeń i odrobiny romantyczności zmieszanej z nowoczesnością.

Tracklista:

01. Templum Stygialis
02. Disquiet Opera
03. M'illumino Di Sangue
04.... A Coeur Posthume
05. Uranogeea
06. Mimes Of The Occult
07. Desdichado Tango
08. Epiphany
09. Heritages De L'Angoisse
10. Ferlyse
11. To End
12. Worldiscence
Autor:
Tłumacz: Ankara
Data dodania: 2012-07-29 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: