AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Agressiva 69
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Agressiva 69
Tomek Grochola

Agressiva 69
Agressiva 69

Kraj:
Polska / Poland

Data powstania:
1987

Gatunek muzyczny:
industrial, industrial rock

WWW:
http://www.agressiva69.pl/
https://www.facebook.com/Agressiva69

Skład zespołu:

Tomek Grochola
Jacek Tokarczyk
Robert Tuta
Filip Mozul.Biografia:

Agressiva 69 to prekursorzy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół rockowo industrialny. Grupa została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Ich pierwszy album, „Deus Ex Machina" został wydany w 1992 roku przez SPV Poland. Był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym, a Agressiva nie musiała długo czekać na zainteresowanie. Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission, Front 242, Marc Almond, Alphaville i innymi. Takie osobowości jak Martin Atkins (legendarny perkusita PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters of Mercy) wzięły udział w nagraniach wydanego w 2005 roku albumu "In", uznawanego za najlepszy jak do tej pory album Agressivy.

Grupa została także wielokrotnie doceniona przez polską branżę muzyczną. Klip do "Situations" był nominowany aż w 6 kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i został nagrodzony nagrodą Grand Prix oraz w kategorii "animacja roku". "Hammered by the Gods" został ogłoszony najlepszym industrialnym albumem roku 2004, a "2.47" był nominowany do Fryderyka w kategorii najlepszy album techno.

W listopadzie 2011 r. Agressiva 69 wydała płytę pt. "Republika 69" z coverami legendarnej Republiki. Płyta ta została nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Album roku – Muzyka alternatywna. W styczniu 2012 roku zespół wydał kolejne, wyjątkowe wydawnictwo – "UMMMET", będące artystyczną wizją zarówno ambientowej, jak i industrialnej muzyki. Agressiva 69 pozostaje jedyną w Polsce grupą grającą tego rodzaju muzykę. I choć trudno jednoznacznie zdefiniować rodzaj muzyki jaki wykonują, Agressiva nigdy nie zapomina o swoich korzeniach.