AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Aegri Somnia - Endtime Psalms

2017-03-07 (Aktualności)

Aegri Somnia powraca z długo oczekiwanym albumem "Endtime Psalms".
Pomruki "Endtime Psalms" rozbrzmiewają w wypalonych budynkach. W oczekiwaniu na nieuniknioną śmierć, w miarę jak ciemnieje niebo. Czarny dym unosi się ze zniszczonych okien. Rodzimy się z gwiezdnego pyłu, ale jesteśmy marionetkami w bezmyślnej rozgrywce zmanipulowanej przez DNA, zwanej życiem.
Głębokie, analogowe drony, grzmią pod ciężkimi butami ludzkiej maszyny. Aegri Somnia nagrywa w terenie i manipuluje dźwiękiem z chirurgiczną precyzją.

Stworzony przez - Jurica Santek; grafika i mastering - Simon Heath.

 

Scout Paré-Phillips - Door Left Open

2017-03-06 (Aktualności)

Scout wzięła papier i długopis, tworząc cykl utworów, które w piękny i bolesny sposób odzwierciedlają jej poczucie straty. Album eksploruje intymne tematy, przez co piosenki mają nieskończony ciężar – podczas gdy mocno zakorzenione są na ziemi, poruszane przez nie tematy jak utracona i odnaleziona miłość, rozbrzmiewają niczym fale dźwiękowe, klimatycznie unosząc się tu i ówdzie. Scout ponownie otwiera swoje rany, następnie je zszywa, wykorzystując jedyne narzędzie jakie posiada – operuje bez cenzury potężnym wokalem, tworząc za jego pomocą ściany nawiedzonego, ambientowego brzmienia.

SIJ - The Time Machine

2017-03-05 (Aktualności)

Na albumie "The Time Machine" SIJ odkrywa Podróże w Czasie.
The Time Machine przenosi nas w przód i w tył w czasie. Od dawnych cywilizacji, gdzie gwar rozbrzmiewa w zatłoczonych świątyniach. Aż po nadchodzącą karę w postaci przyszłości pozbawionej człowieczeństwa. Przeszywający dźwięk pękającego paradoksu. Na naszych stopach odbija się błękitne niebo na pustyni zbitych luster.
Kojąca mieszanka ciepłych nagrań w terenie, z jasnymi oznaczeniami odległych instrumentów.

Stworzony przez - Vladislav Sikach; grafika i mastering - Simon Heath.

 

Kifoth - Extensive Report

2017-03-04 (Aktualności)

Nowy album ‘Extensive Report' Kifoth z pewnością was zelektryzuje! Duet tworzą mir Colon i K-head, a powracają oni po 7 latach na scenę EBM/industrial, proponując tracklistę przepełnioną energią i technicznie perfekcyjnymi formułami.
"Extensive Report" to ważny kamień milowy w dyskografii tego projektu. LP jest pełen soczystych i złożonych, rytmicznych i tanecznych mechanizmów, a wszystko zsynchronizowane jest z przepływem sztucznych dźwięków, zimnych tropów syntezatorów i agresywnych wokali, które dopełniają inteligentne teksty o głębokim znaczeniu.

Ikon - Everyone, Everything, Everywhere Ends

2017-02-24 (Aktualności)

Po latach bycia niedostępnym, oto europejska edycja ostatniego albumu grupy Ikon. Zawiera takie single jak ‘Blood of Love', ‘Stolen', ‘I burn for you' i ‘Black noise'. Oprócz 12 ‘głównych' utworów, na wydawnictwie znalazły się również 4 bonusowe kawałki: 'The Hunter' (7"-Version), 'Predator' (MKI), 'Stolen' (Outtake), 'Mistaken'. Inspirując się dokonaniami takich zespołów jak Joy Division i New Order, Ikon wydał swój pierwszy singiel już w 1992, a teraz, mając na swoim koncie wiele albumów i tras koncertowych, szykuje się do świętowania swojej 25 rocznicy istnienia, dając specjalne koncerty w 2017.
 

V2A - Heretic

2017-02-23 (Aktualności)

Ze stalowym riffem, hipnotyzującami bitami i zniekształconym wokalem, który ledwie przypomina o swoich ziemskich korzeniach, V2A otwiera odwieczne bramy do świata podziemnego, na swoim nowym albumie ‘Heretic’, jaki jest dzwonkiem na ścieżce dźwiękowej o upadku planety. Śmiertelnie niebezpieczne wizje nietypowych światów pojawiają się przed oczami, gdy projekt rozmyśla nad Valhallą, stopniowo wprawiając w trans. Apokaliptyczne konstrukcje dźwięku stworzone zostały przez Kevina Stewart'a (alias 304) i Ines Lehmann (alias 306), a oscylują pomiędzy EBM a industrialem, wzbogacone o dystopijne, technoidalne brzmienie.


Strony:
[< << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> >]