AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Angelo Badalamenti - Evilenko

2017-02-18 (Aktualności)

Ścieżka dźwiękowa do filmu "Evilenko", którą stworzył Angelo Badalamenti, jest po raz pierwszy dostępna na limitowanym, kolorowym winylu.
Angelo Badalamenti jest jednym z najzdolniejszych współczesnych kompozytorów. Jego niezrównana współpraca z Davidem Lynch'em rozpoczęła się już w 1986, w czasie powstawania "Blue Velvet", przekształcając się następnie w artystyczną, estetyczną i nieporównywalną z niczym, konceptualną osmozę.
Album zawiera aż dwie wspaniałe wersje motywu przewodniego "Angels Go To Heaven", nagranego przy udziale utalentowanej wokalistki Dolores O’Riordan (The Cranberries).
 

Nachtmahr - Unbeugsam

2017-02-17 (Aktualności)

Thomas Rainer wciąż działa. Z każdym nowym albumem, EP-ką, występem, udowadnia żelazną wolę i niezmiennie wygrywa – na zawsze zmienił to, co dawne na gotyckiej scenie, poprzez swoją twórczość, estetykę i apokaliptyczne brzmienie, co wcześniej uczyniło przed nim niewielu artystów. Grafika, mundury, odwaga i lingwistyczne ustanowienie swojej własnej mody, to unikalne cechy rozpoznawcze jego towarzyszy. Teraz spogląda on w przeszłość, w swoje dotychczasowe kampanie po raz pierwszy. Nie ma lepszej nazwy niż "Unbeugsam", ciężko wyobrazić sobie inne, dla tej wyjątkowej, rozbudowanej retrospekcji. Dziesięć lat w postaci 2CD ‘Meilensteine' i ‘Raritäten' – to rzadkie i ekskluzywe 34 utwory i ponad 133 minuty nagrań, pieczołowicie zremasterowanych jak i dwie wkładki ze zdjęciami, tworzące aż 48 stron.

Massive Ego - Beautiful Suicide

2017-02-16 (Aktualności)

"Beautiful Suicide", nowy LP Massive Ego, kultowej, brytyjskiej grupy, olśniewa porywającymi hitami electro-pop. Zmiksowany przez duet Chris Pohl i Mario Rühlicke, krążek zawiera hit Boya George'a "Let Go" i klubowy wymiatacz "I Idolize You". "Beautiful Suicide" łączy chłodny szyk z ruchem new-romantic, z mroczną zakręconą ironią emocjonalną. Stylowe i chwytliwe electro-pop przeboje mają również solidną dawkę sarkazmu, przez co wydawnictwo jest jednym z bardziej imponujących dokonań w ostatnim czasie. Album wydany jest jako podwójne CD, z wyjątkowym bonusem w postaci pięciu dodatkowych, nowych utworów, a do tego zawiera remiksy w wykonaniu Blutengel, Ashbury Heights, Chrom, Ludovico Technique, Nature Of Wires, Ash Code i Neroargento.

Cephalgy - Gott Maschine Vaterland

2017-02-15 (Aktualności)

Na "Gott Maschine Vaterland" Cephalgy kieruje istotę tego, co tworzy ich brzmienie, w stronę jednego z najbardziej wybuchowych albumów tego gatunku w ostatnich latach. Po przerwie trwającej więcej niż 5 lat, Cephalgy powraca z długo oczekiwanym, nowym LP. Już od pierwszych dźwięków jest jasne, że i tym razem muzycy nie tracili czasu. Na "Gott Maschine Vaterland", Cephalgy efektywnie rozgrywa swoje mocne strony, tworząc mroczną, brudną i duszoną na wolnym ogniu bestię... bezlitosną maszynę bitów, basów i podróży na ciemną stronę ludzkich emocji. Cephalgy udało się odmłodzić swoje korzenie i spenetrować duszę kolekcją mocnego brzmienia.

Blutengel - Leitbild

2017-02-14 (Aktualności)

Nowy album "Leitbild" jest w skrócie wszystkim tym, czym jest Blutengel: mroczne brzmienie klubowe, gęsta atmosfera, pierwotna moc, głębia i przeboje emocjonalnych wojowników, niefiltrowane i bardziej złożone niż dotąd. Teraz Blutengel zakończył prace nad długo oczekiwanym następcą "Save Us". Tytuł "Leitbild" jest niezwykle odpowiedni, wyraża ewolucję, rewolucję, testament świadczący o dojrzałości zespołu, burzę emocji i najbardziej bezpośrednie, szczere i porywające doświadczenie jakim kiedykolwiek nas obdarzyli. "Leitbild" jest esencją Blutengel, zawartą w formie albumu!
 

2nd Face - Nemesis

2017-02-13 (Aktualności)

"Nemesis" to album industrial electro, który dostarcza słuchaczowi silnych wrażeń. Dzięki wykorzystaniu wielu warstw muzycznych, odpowiedzialny za 2nd Face, Thorn, łatwo miesza ostre sekwencje o odpowiedniej ciężkości, z typowo klubowymi dźwiękami. Brzmienie płyty jest zarówno głębokie i mocne, gdyż artysta ostatnio dużo pracuje nad tym, aby stać się profesjonalnym inżynierem dźwięku. Na "Nemesis" żongluje on całym arsenałem syntezatorów, zarówno tymi mającymi 40 lat jak i tymi współczesnymi.
Jeśli chodzi o teksty, Thorn porusza ekstremalne sytuacje, przemoc, a przy tym koncentruje się na sprawach, jakich doświadczamy codziennie - między wierszami.


Strony:
[< << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> >]