AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Alec Empire - Volt ost

2017-02-02 (Aktualności)

"Volt" to ścieżka dźwiękowa do filmu o tym samym tytule z Benno Führmann'em, najnowszym w dorobku reżysera Tareka Ehlail'a ("Chaostage"), który prezentuje dystopijne, policyjne państwo przyszłości. Alec Empire, odpowiedzialny za Atari Teenage Riot, jest idealnym artystą, jeśli chodzi o radykalne brzmienie dark electronic.
Zarówno film, jak i ścieżka dźwiękowa, opierają się na niekończących się dualizmach dnia i nocy, grupy i jednostki, z których Empire uczynił motyw przewodni. Przyjął on minimalistyczne podejście, podobnie jak John Carpenter w "Escape from New York".
"Lubię podporządkowywać się nastrojom i tempu filmu. Nie ma innej drogi, jak wtopić dynamiczną muzykę pomiędzy wyjątkowo niskie pasaże i głośne erupcje, w hałas towarzyszący filmowym scenom. Wiadomo, oznacza to szybkie nagrywanie, ponieważ jak tylko prace nad obrazem są zakończone, wszystko inne finiszuje się z pośpiechem." Alec Empire.
 

Electro Fear prezentuje teledysk do House on Haunted Hill

2017-01-30 (Aktualności)

Electro Fear postanowił osłodzić oczekiwanie na debiutancką płytę, publikując teledysk do jednego z singli.

Karsten Pflum - Sleep Concert

2017-01-29 (Aktualności)

Podejście Karstena przy tworzeniu tego albumu opiera się na wydarzeniu, które miało miejsce 1 kwietnia 2016, kiedy to artysta razem z biblioteką Herlev zaprosili niewielką publikę na dziewięciogodzinny koncert przez pejzaże dźwiękowe ambient nie z tej ziemi, w zaciemnionym otoczeniu. Wymagało to użycia szerokiej palety elektronicznych instrumentów, aby stworzyć muzykę dedykowaną pograniczu jawy i snu.
Krótko po tym, jak słuchacze rozpoczęli swoją mającą trwać aż 9 godzin dźwiękową podróż, brzmienie z magicznych skrzynek zaczęło zanikać. Czy melodia kołysanki budzi poczucie ciepła i komfortu, czy tworzy przerażające koszmary, to pierwsze z pytań, które umysł musi przetworzyć.

Absurd Minds - Tempus Fugit

2017-01-28 (Aktualności)

Od czasu powstania w 1995 mają na koncie pięć albumów i kilka innych wydawnictw na całym świecie, a które są rezultatem kreatywnego okresu Tilo Ladwig'a i Stefana Grossmann'a, jaki dzięki współpracy z Francesco D'Angelo stał się jednym z największych sukcesów w historii tego muzycznego projektu.
Absurd Minds w końcu wydaje długo oczekiwany szósty LP zatytułowany "Tempus fugit", który jest efektownym powrotem i już jest jednym z jaśniejszych muzycznych dokonań w 2017. Brzmienie jest mocniejsze niż dotąd!
 

Gin Devo - Electrotheque

2017-01-27 (Aktualności)

Z samej czołówki mistrzów elektroniki lat 80-tych, Gin Devo, odpowiedzialny za Vomito Negro, ponownie uderza ze swoim nowym albumem "Electrotheque".
Nagrany za pomocą jego imponującej kolekcji syntezatorów old school, Gin zabiera nas w podróż poprzez analogowe basy, automaty perkusyjne, zabytkowe smyczki vintage i szaleństwo sekwencyjnego sprzętu.
"Electrotheque" oznacza "purystów", a tym albumem Gin Devo udowadnia, że jest jednym z ostatnich artystów, jacy są zdolni wygenerować tego rodzaju elektroniczne dźwięki, bez kompromisu.
 

Alphaxone & ProtoU - Stardust

2017-01-26 (Aktualności)

Alphaxone (Iran) i ProtoU (Ukraina) łączą siły na albumie space ambient "Stardust". Unieś się w pustce dźwięku eksplodującej supernowej.
Solidne uderzenie zamyka śluzę za tobą. Na powitanie widok mnóstwa lśniących gwiazd, niczym sygnał w czarnej przestrzeni.
Silnik ryczy w miarę jak akceleratory plazmowe przyspieszają.
Kosmiczne syntezatory Alphaxones omiatają z każdej strony rozpoznawalny, przefiltrowany noise ProtoU na tym wyjątkowym wydawnictwie.
Stworzony i wyprodukowany przez - Mehdi Saleh i Sasha Cats.
Grafika i mastering - Simon Heath.


Strony:
[< << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> >]