AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Karsten Pflum - Sleep Concert

2017-01-29 (Aktualności)

Podejście Karstena przy tworzeniu tego albumu opiera się na wydarzeniu, które miało miejsce 1 kwietnia 2016, kiedy to artysta razem z biblioteką Herlev zaprosili niewielką publikę na dziewięciogodzinny koncert przez pejzaże dźwiękowe ambient nie z tej ziemi, w zaciemnionym otoczeniu. Wymagało to użycia szerokiej palety elektronicznych instrumentów, aby stworzyć muzykę dedykowaną pograniczu jawy i snu.
Krótko po tym, jak słuchacze rozpoczęli swoją mającą trwać aż 9 godzin dźwiękową podróż, brzmienie z magicznych skrzynek zaczęło zanikać. Czy melodia kołysanki budzi poczucie ciepła i komfortu, czy tworzy przerażające koszmary, to pierwsze z pytań, które umysł musi przetworzyć.

Absurd Minds - Tempus Fugit

2017-01-28 (Aktualności)

Od czasu powstania w 1995 mają na koncie pięć albumów i kilka innych wydawnictw na całym świecie, a które są rezultatem kreatywnego okresu Tilo Ladwig'a i Stefana Grossmann'a, jaki dzięki współpracy z Francesco D'Angelo stał się jednym z największych sukcesów w historii tego muzycznego projektu.
Absurd Minds w końcu wydaje długo oczekiwany szósty LP zatytułowany "Tempus fugit", który jest efektownym powrotem i już jest jednym z jaśniejszych muzycznych dokonań w 2017. Brzmienie jest mocniejsze niż dotąd!
 

Gin Devo - Electrotheque

2017-01-27 (Aktualności)

Z samej czołówki mistrzów elektroniki lat 80-tych, Gin Devo, odpowiedzialny za Vomito Negro, ponownie uderza ze swoim nowym albumem "Electrotheque".
Nagrany za pomocą jego imponującej kolekcji syntezatorów old school, Gin zabiera nas w podróż poprzez analogowe basy, automaty perkusyjne, zabytkowe smyczki vintage i szaleństwo sekwencyjnego sprzętu.
"Electrotheque" oznacza "purystów", a tym albumem Gin Devo udowadnia, że jest jednym z ostatnich artystów, jacy są zdolni wygenerować tego rodzaju elektroniczne dźwięki, bez kompromisu.
 

Alphaxone & ProtoU - Stardust

2017-01-26 (Aktualności)

Alphaxone (Iran) i ProtoU (Ukraina) łączą siły na albumie space ambient "Stardust". Unieś się w pustce dźwięku eksplodującej supernowej.
Solidne uderzenie zamyka śluzę za tobą. Na powitanie widok mnóstwa lśniących gwiazd, niczym sygnał w czarnej przestrzeni.
Silnik ryczy w miarę jak akceleratory plazmowe przyspieszają.
Kosmiczne syntezatory Alphaxones omiatają z każdej strony rozpoznawalny, przefiltrowany noise ProtoU na tym wyjątkowym wydawnictwie.
Stworzony i wyprodukowany przez - Mehdi Saleh i Sasha Cats.
Grafika i mastering - Simon Heath.

Mono Inc. - Together Till The End

2017-01-25 (Aktualności)

9 studyjny album Mono Inc. zabiera nas w intensywną podróż przez dziwne dramaty, nawiedzone melodie, dzikie orkiestracje i głęboko poruszające teksty, w miarę jak przemierzamy brutalne i przerażające oceany, w tym rozpaczliwym poszukiwaniu wolności.
12 utworów to porywający roller-coaster nastrojów i emocji. Zauroczą one wasze uszy, podniosą puls i osiądą niczym złoty pył na sercu.
2 kawałki na tym krążku są szczególnie wyjątkowe: poruszający przebój ‘Children of the Dark’, projekt w którym wzięły udział takie gwiazdy jak Joachim Witt, Tilo Wolff (Lacrimosa) i Chris Harms (Lord of the Lost) jak i ‘Boatman’ nagrany z frontmanem VNV NATION Ronanem Harris'em.

Daniel B. Prothèse - AIIHB0A0

2017-01-24 (Aktualności)

"Projekt powstał jako noise dla własnej przyjemności", mówi Daniel B. To wydawnictwo jest kolekcją utworów jakie powstały i zostały zmiksowane mniej więcej około 1995 i 2010.
"Proces nagrywania był jednym z dobrowolnych ograniczeń, bez użycia midi, tylko analogowy sprzęt (niektóry bardzo stary) generujący brzmienie, do tego sekwensery, nie więcej niż 8 nagranych utworów… i kilka potraktowanych cyfrowo dźwięków bębnów, jakie zostały użyte, to wszystko!" Daniel B. wyjaśnia.
Brzmienie vintage to wyposażenie studia Daniela B. i jego osobistej kolekcji: formant modular, system 101-102, system 100M, roland se 505, boss rvb 100, moog voyager anniversary #614, electro harmonix sequencer drum, yamaha 40m  #Z699, mfb synth II, Sherman filter model 1 # 909, arp odyssey…
 


Strony:
[< << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> >]