AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Chris Pohl - Lebe deinen Traum

2017-02-08 (Aktualności)

Chris Pohl w swojej pierwszej książce "Lebe deinen Traum", pozwala wejrzeć daleko w swoją przeszłość, jak również w historię Blutengel i wszystkich swoich projektów. Książka odsłania jak Chris Pohl stał się tym, kim jest dzisiaj, jak powstawały jego projekty, i dostarcza najbardziej wnikliwe spojrzenie w rozwój jego najbardziej znanego projektu.
"Lebe deinen Traum" to czysty, niefiltrowany Chris Pohl, w swoich własnych słowach, w 100% subiektywny i autentyczny. Książka zawiera również kompletną listę wszystkich nagrań w jakich brał udział Chris Pohl, do tego okładkę, wcześniej niepokazywane zdjęcia, w tym te z prywatnego archiwum Chrisa Pohl'a z wczesnej młodości, ekskluzywną sesję zdjęciową, jak również wiele migawek zza kulis.

Monolog - Conveyor

2017-02-07 (Aktualności)

Projekt Madsa Lindgren’a Monolog wciąż się zmienia, dążąc do ekstremum, w ramach poszukiwań muzycznych, technicznych i emocjonalnych. Czy są to młócące bębny, czy delikatne harmonie, te muzyczne rejony tętnią życiem przez łączenie silnych kontrastów. Album 'Conveyor’ prezentuje ostatnie działania artysty w mocniejszym, bardziej intensywnym wydaniu, będącym bardziej bezpośrednią formą wyrazu, jakiej wcześniej nie słyszeliśmy w dokonaniach Monolog. Genialnie wyprodukowany i starannie skomponowany, zawiera dziesięć intensywnych, porywających utworów, zapewniających ścianę mocnych bitów, potężnych linii basów i dronów, majestatyczne syntezatory i dobrze wkomponowane sample.

The Godfathers - A Big Bad Beautiful Noise

2017-02-06 (Aktualności)

Legendarny brytyjski zespół The Godfathers powraca z triumfalnym hukiem! Znany z takich niezwykle cenionych i wpływowych albumów jak 'Birth School Work Death' i 'Hit By Hit', które sprawiły że krytycy i fani na całym świecie od dziesięcioleci cierpią na ślinotok, nowe wydawnictwo łączy ich znak rozpoznawczy w postaci pierwotnego rock and rolla, niezwykle melodyjnych przebojów i ostrych gitar z wytrwałym, lirycznym nastawieniem.
 

Alec Empire - Volt ost

2017-02-02 (Aktualności)

"Volt" to ścieżka dźwiękowa do filmu o tym samym tytule z Benno Führmann'em, najnowszym w dorobku reżysera Tareka Ehlail'a ("Chaostage"), który prezentuje dystopijne, policyjne państwo przyszłości. Alec Empire, odpowiedzialny za Atari Teenage Riot, jest idealnym artystą, jeśli chodzi o radykalne brzmienie dark electronic.
Zarówno film, jak i ścieżka dźwiękowa, opierają się na niekończących się dualizmach dnia i nocy, grupy i jednostki, z których Empire uczynił motyw przewodni. Przyjął on minimalistyczne podejście, podobnie jak John Carpenter w "Escape from New York".
"Lubię podporządkowywać się nastrojom i tempu filmu. Nie ma innej drogi, jak wtopić dynamiczną muzykę pomiędzy wyjątkowo niskie pasaże i głośne erupcje, w hałas towarzyszący filmowym scenom. Wiadomo, oznacza to szybkie nagrywanie, ponieważ jak tylko prace nad obrazem są zakończone, wszystko inne finiszuje się z pośpiechem." Alec Empire.
 

Electro Fear prezentuje teledysk do House on Haunted Hill

2017-01-30 (Aktualności)

Electro Fear postanowił osłodzić oczekiwanie na debiutancką płytę, publikując teledysk do jednego z singli.

Karsten Pflum - Sleep Concert

2017-01-29 (Aktualności)

Podejście Karstena przy tworzeniu tego albumu opiera się na wydarzeniu, które miało miejsce 1 kwietnia 2016, kiedy to artysta razem z biblioteką Herlev zaprosili niewielką publikę na dziewięciogodzinny koncert przez pejzaże dźwiękowe ambient nie z tej ziemi, w zaciemnionym otoczeniu. Wymagało to użycia szerokiej palety elektronicznych instrumentów, aby stworzyć muzykę dedykowaną pograniczu jawy i snu.
Krótko po tym, jak słuchacze rozpoczęli swoją mającą trwać aż 9 godzin dźwiękową podróż, brzmienie z magicznych skrzynek zaczęło zanikać. Czy melodia kołysanki budzi poczucie ciepła i komfortu, czy tworzy przerażające koszmary, to pierwsze z pytań, które umysł musi przetworzyć.


Strony:
[< << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> >]