AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Psychic Force - Welcome To ScarCity

2017-01-23 (Aktualności)

Na nowym, długogrającym albumie "Welcome To ScarCity", The Psychic Force łączy korzenie starej szkoły EBM z własnym, muzycznym spektrum ewolucji, jaka nastąpiła w ostatnich latach, w kierunku bardziej nowoczesnych i melodyjnych form elektroniki.
Podróż przy pełnej prędkości rozciąga się na 13 utworów, zabierając nas na mroczne, opresyjne i obrazowe industrialne terytoria, pełne manipulacji dźwiękiem, jak otwierający krążek "Welcome To ScarCity", tęskny "Die In The Clinic", podkręcony "Painful Revelation" czy utrzymany w klimacie noir "BeDevil".
W skrócie: "ScarCity" oferuje pełną wyzwań mieszaninę lodowatego EBM, harsh elektro i chwytliwych melodii syntezatorów, co oznacza solidny powrót The Psychic Force na czołówkę mrocznej sceny EBM, a co ładnie zostało podkreślone przez apokaliptyczną grafikę noir autorstwa n0emi Aurora z Toxic Visions.
 

LPF12 - Missiles

2017-01-22 (Aktualności)

Sascha Lemon: '"Missiles" jest ostry, a czasami nie ma harmonii. Jest melodyjny, smutny i tragiczny (...).
Bawiłem się różnymi wpływami jak IDM, ambient i muzyka filmowa. Wykorzystałem afrykańską perkusję, gitarę akustyczną, smyczki i ukochane pianino. Ale nośnikiem wszystkiego od zawsze jest elektronika.
"Missiles" to głęboka i niepokojąca podróż do wnętrza mojego serca i duszy - czasem nawet głębiej niż dotychczas. Muzyka czasem nie daje komfortu i zdecydowanie jest drażliwa i niespotykana.
"Missiles" to ja.
Teraz.'

Askew -Volume One

2017-01-21 (Aktualności)

"Volume One" to długogrające wydawnictwo od kolektywu experimental noise Askew. Wyprodukowany przez Justina Bennett'a (Skinny Puppy, kETvECTOR, Bahntier) i Jeffa "Squigg" Smith'a (Ohgr), natomiast brzmienie Askew to proste odbicie tego, co artyści zgromadzeni w Studio 23 Bologna, zarówno z i spoza wytwórni, stworzyli w ramach jedynej w swoim rodzaju wydłużonej improwizacji i eksperymentów dźwiękowych, przy wykorzystaniu rzadkich i niespotykanych, tworzących hałas instrumentów, syntezatorów i nie tylko. Wespół z Bennett'em i Smith'em za "Volume One" są odpowiedzialni Filippo Corradin (Bahntier, Creature From The Black), Dre "Databomb" Robinson (Thee Databomb), i Joe Virus (Robot Seppuku Crisis, AntiVaxxer).

Dostępny do darmowego pobrania przez Bandcamp.

Frame Of Mind - Murderous Thoughts

2017-01-12 (Aktualności)

Założony w 1988 Frame of Mind przez znanych muzyków - Michaela Friedrich'a (muzyka, syntezatory, programowanie) i Marko Hein'a (teksty i wokal), tworzy muzykę dark electro wave, inspirowaną przez ich bohaterów, Skinny Puppy. Jako część "pierwszej fali" nowych zespołów tego gatunku, grupa nagrała dwa utwory: "Love is…" i "...Is love", na pierwszą część słynnej kompilacji "Body Rapture", wydanej w 1990 przez Talla 2XLC. Po tym, jak zostali zauważeni przez scenę i po wielu różnych występach na żywo, zespół zaczął nagrywać swój pierwszy album długogrający.
Przez przypadek, Marko poznał w 2015 Torbena Schmidt'a, i tak oto powstał pomysł na wydanie kolejnego klasycznego CD. Jako część serii, teraz ukazuje się ten prawdziwy rarytas, zatytułowany "Murderous Thoughts", ponownie zremasterowany cyfrowo przez Guido Fricke z Audion-X.
Po prawie 30 latach od stworzenia, album wreszcie ujrzy światło dzienne! Ściśle limitowany, nie będzie reedycji.

Llumen - The Memory Institute

2017-01-11 (Aktualności)

"The Memory Institute", to od dawna oczekiwany długogrający, debiutancki album od belgijskiego artysty audio-wizualnego - Pietera Coussement'a, który prezentuje zróżnicowaną paletę brzmienia, łączącego starą szkołę elementów EBM, z bardziej nowoczesną elektroniką. To obrazuje szeroki wachlarz stylów, jakim posługuje się Llumen, a jaki wiąże się z umiłowaniem zespołu do złożonych warstw aranżacji, pulsujących basów i równomiernych bitów.
Llumen dostarcza mocno urozmaicony album, który obejmuje wiele z aktualnych trendów muzyki dark electronic, łącząc nawiązania do EBM, emocjonalny, melodyjny wave i nowoczesne, elektroniczne trendy.

Kant Kino - Kopfkino

2017-01-10 (Aktualności)

Bardziej niż dotąd, Kant Kino z "Kopfkino" zdołali inteligentnie połączyć rozdzierające linie basu, szybko wybijane bity elektro z bardziej melodyjnymi aranżacjami syntezatorów i chwytliwymi wokalami.
Ambitne podejście do brzmienia przypomina nam o tym, jak szerokie może być spektrum wpływów muzycznych Larsa i Kennetha. Mocno podpierając się wpływami wczesnego EBM, Kant Kino ze swoim nowym albumem eksploruje i oddaje w jaki sposób nasze umysły poddają się tworzeniu własnych scenariuszy. Mogą one tworzyć zarówno najlepsze, jak i najgorsze myśli w naszym życiu…
Wydawnictwo zawiera 6 wyjątkowych, bonusowych utworów, a do tego dodatkowe remiksy i efekty owocnej współpracy z innymi zespołami i DJ-ami.


Strony:
[< << 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 >> >]