AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Llumen - The Memory Institute

2017-01-11 (Aktualności)

"The Memory Institute", to od dawna oczekiwany długogrający, debiutancki album od belgijskiego artysty audio-wizualnego - Pietera Coussement'a, który prezentuje zróżnicowaną paletę brzmienia, łączącego starą szkołę elementów EBM, z bardziej nowoczesną elektroniką. To obrazuje szeroki wachlarz stylów, jakim posługuje się Llumen, a jaki wiąże się z umiłowaniem zespołu do złożonych warstw aranżacji, pulsujących basów i równomiernych bitów.
Llumen dostarcza mocno urozmaicony album, który obejmuje wiele z aktualnych trendów muzyki dark electronic, łącząc nawiązania do EBM, emocjonalny, melodyjny wave i nowoczesne, elektroniczne trendy.

Kant Kino - Kopfkino

2017-01-10 (Aktualności)

Bardziej niż dotąd, Kant Kino z "Kopfkino" zdołali inteligentnie połączyć rozdzierające linie basu, szybko wybijane bity elektro z bardziej melodyjnymi aranżacjami syntezatorów i chwytliwymi wokalami.
Ambitne podejście do brzmienia przypomina nam o tym, jak szerokie może być spektrum wpływów muzycznych Larsa i Kennetha. Mocno podpierając się wpływami wczesnego EBM, Kant Kino ze swoim nowym albumem eksploruje i oddaje w jaki sposób nasze umysły poddają się tworzeniu własnych scenariuszy. Mogą one tworzyć zarówno najlepsze, jak i najgorsze myśli w naszym życiu…
Wydawnictwo zawiera 6 wyjątkowych, bonusowych utworów, a do tego dodatkowe remiksy i efekty owocnej współpracy z innymi zespołami i DJ-ami.

Apocryphos, Kammarheit, Atrium Carceri - Echo

2017-01-09 (Aktualności)

Simon, Pär i Robert ponownie łączą siły od czasu ostatniego wspólnego wydawnictwa, "Onyx".
"Echo" eksploruje ludzką słabość do autodestrukcji. Tak jak cykliczna jest natura, podobnie jest z dążeniem człowieka do zniszczenia. Niczym ćma kierująca się w stronę pulsującego światła, bolesne historie z przeszłości powracają z przerażającą radością.
Dudniące drony uderzają w twoją klatkę piersiową, a łagodny kontur basu głaszcze odległe pianino. Stonowane buczenie przepływa wprost z nocnego studia Pära z zimnej, zimowej Szwecji. Z drugiej strony, na horyzoncie Robert odtwarza moc anielskiego chóru. Zapach spalonych obwodów, podczas podkręcania zniekształceń aż do punktu topnienia, dochodzi z głębokich lasów Pensylwanii.

Stworzony i wyprodukowany przez: Apocryphos - Robert Kozletsky, Kammarheit - Pär Boström, Atrium Carceri - Simon Heath.
Grafika i mastering: Simon Heath.
 

Cryo Chamber - Dark Ambient of 2016

2016-12-28 (Aktualności)

Kontynuując coroczną tradycję Cryo Chamber przedstawia kilka ciekawych wydawnictw z tego roku. Niektóre dobrze wypadają w naszych mrocznych granicach, a inne zarysowują powierzchnię, rozciągając swe atramentowe macki pośród sąsiadujących gatunków.
Na tym trwającym ponad godzinę albumie, możemy odkryć God Body Disconnect, Apocryphos, Sabled Sun i znacznie więcej.

00:00 God Body Disconnect - Rise of the Dormant Host
06:53 Hoshin - Souvenir from the Sacred
13:14 Keosz - Low Down
18:49 Sabled Sun - Overgrown
22:55 Metatron Omega - Transductio
31:40 Apocryphos - Consanguineous Spirit
39:44 ProtoU - Unreal Symbols
50:20 Cities Last Broadcast - Glossolalia
57:02 Enmarta - Apokatástasis II
 

Nine Inch Nails - Not The Actual Events

2016-12-27 (Aktualności)

"Not The Actual Events", to nowa EP-ka zawierająca 5 utworów, które Reznor, z teraz już oficjalnym członkiem zespołu, Atticusem Ross'em, stworzyli, biorąc nieoczekiwany zwrot w relacji do ich poprzedniego wydawnictwa, "Hesitation Marks" z 2013, a jakie brzmią zupełnie inaczej niż ich obecna muzyka filmowa.
"Jest to nieprzyjazny, zdecydowanie nie do przeniknięcia zapis jakiego musieliśmy dokonać" mówi Reznor. "Jest to EP-ka, ponieważ taki format jest właściwy, aby opowiedzieć tą historię."
 

Machinista - Seconds Minutes Hours

2016-12-23 (Aktualności)

"Seconds Minutes Hours" jest pierwszym efektem współpracy pomiędzy Machinista a ich nową wytwórnią płytową Infacted Recordings. Ten zawierające dwa utwory singiel jest cyfrowym zapisem będącym przedsmakiem tego, co znajdzie się nadchodzącym, nowym albumie Machinista jaki będzie wydany w 2017.
Teksty, wokal J.Lindqwister, muzyka: R.Flow, gościnnie na gitarze BRD.
Zdjęcia Colin Greenhill; stworzony i wyprodukowany przez Machinista w 2016 w Malmö/Kalmar.
 


Strony:
[< << 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 >> >]