AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Funker Vogt - Der letzte Tanz

2017-05-18 (Aktualności)

Oto specjalna EP-ka stanowiąca zapowiedź nowego albumu Funker Vogt ‘Code of Conduct'. Po kilku latach milczenia, Gerrit Thomas i Rene Dornbusch wkraczają ponownie na parkiety taneczne, w towarzystwie nikogo innego jak Chrisa L. (Agonoize/The Sexorcist) na wokalu! Oto ostre brzmienie z jakim Funker Vogt bez litości będzie atakował jak nigdy dotąd parkiety taneczne chwytliwymi utworami tanecznymi.
‘Der letzte Tanz' przyciąga potężną i wpadającą w ucho melodią, mając w sobie wszystko to co jest potrzebne aby stać się kolejnym wielkim przebojem. EP-ka zawiera 4 różne wersje tytułowego utworu, plus wyjątkowy kawałek w postaci ‘Blut und Schmerz'.

 

Stahlmann - Bastard

2017-05-17 (Aktualności)

Pierwszy singiel "Bastard/Nichts Spricht Wahre Liebe Frei" był tylko przedsmakiem tego, co czeka nas na nadchodzącym albumie "Bastard".
Nie tylko ze względu na swój wyjątkowy, srebrzysty image Stahlmann stał się jednym z najważniejszych zespołów gatunku. Oprócz swojego typowego, mocnego brzmienia, ostrych ale chwytliwych tekstów i niskiego, wyróżniającego się wokalu Marta, status zespołu potwierdzają również występy grupy na żywo.

Subterfuge - Blind to Reason

2017-05-16 (Aktualności)

Zupełnie nowy materiał to kulminacja w postaci albumu zawierającego 9 utworów o nazwie "Blind to Reason". Wcześniej porównywani do The Sisters Of Mercy, na nowym wydawnictwie również odwołują się do tej grupy. W wolniejszych piosenkach pojawiają się za to nawiązania do mroczniejszego stylu Depeche Mode. Jedna trzecia kawałków na nowej płycie została stworzona przez oryginalny skład w postaci Clifford Ennis i Rick Mullen, a muzyka Subterfuge wyewoluowała delikatnie w stronę bardziej wyrafinowanych dźwięków, jednak wciąż jest bardzo gotycka, mroczna i nasycona chwalebną melancholią, zarówno w tekstach jak i w brzmieniu.

Fix8:Sed8 - Foren6

2017-05-15 (Aktualności)

Fïx8:Sëd8 to klasyczny przedstawiciel retro elektro, wykorzystujący sample z filmów, skomplikowane sekwencje i utrzymane w spokojnym tempie bity, co tylko sprawia, że ta muzyczna podróż zmierza w dobrym kierunku. Melodyjne, wielowarstwowe sekwencje, skomplikowane ścieżki perkusji, wyraźne linie basu, jak również ciekawe i melodyjne aranżacje przyciągają wyobraźnię słuchacza od samego początku.
Złożone aranżacje nie są nigdy celem same w sobie, są jedynie narzędziem w walce z monotonią. Najważniejszy jest utwór, melodyjny i klimatyczny, jaki świadomie wymusza uwagę przy słuchaniu i mocno zapada w pamięć.
Nowy album zmasterował artysta Thorn (2nd Face), dzięki czemu "Foren6" Martina Sane'a jest jak dotąd najlepiej wyprodukowaną płytą.

Various Artists - Infacted Compilation Vol. 6

2017-05-10 (Aktualności)

Szósta odsłona dobrze znanego wydawnictwa "Infacted Compilation" ponownie dostarcza aż 15 (!) nowych, wyjątkowych utworów i remiksów w wykonaniu takich zespołów jak Vanguard, Machinista, Rroyce, Ruined Conflict, Binary Park, Frame of Mind, Lights oF Euphorie, The Firm Inc., Frozen Plasma, E-Craft, dając ponad 75 minut muzyki!
Potężna dawka muzyki tanecznej, wersja CD jest ponownie limitowana do 1000 sztuk i nie będzie mieć reedycji.
Album zawiera future pop, elektro, bity harsh electronic i najlepsze dark elektro.
 

Spectra*Paris - Retromachine Betty

2017-05-08 (Aktualności)

Spectra*Paris to alternatywny projekt enigmatycznej artystki Eleny Alice Fossi, wokalistki kultowej, włoskiej grupy Kirlian Camera, wspieranej przez legendarnego producenta Johna Fryer'a. Ich trzeci album "Retromachine Betty" oddycha i żyje duchem lat 80-tych, elektroniką, pop i wave, niemal zapomnianych zespołów Visage czy Desireless.
Spectra*Paris opiera się zarówna na wspomnieniach, niewinności i lekkości lat 80-tych gwiazd pop Star Bubbles czy Alice (Geistersterne) jak również DNA Kirlian Camera, ciężkim mroku elektropop Ludovico Technique czy Metrolynx, zmiksowanych z potężną elektroniką nasyconą klubową melancholią, jakie stoją u podstaw podziemnej sceny elektro-wave brzmienia lat 80-tych.
 


Strony:
[< << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> >]