AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Alec Empire
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Alec Empire
Logo - Alec Empire

Alec Empire
Alec Empire

Kraj:
USA

Data powstania:
1972-05-02

Gatunek muzyczny:
digital hardcore, electronic, industrial

WWW:
http://www.alec-empire.com
https://www.facebook.com/alec.empire.the.destroyer

Skład zespołu:

Alexander Wilke-Steinhof aka Alec Empire

Biografia:

Empire oznacza wiele rzeczy dla różnych ludzi. Ma on za sobą niezwykłą historię jeśli chodzi o nagrania, ale nie tylko. Rewolucję muzyczną związaną z awangardowym wydaniem w postaci noise-punkowego Atari Teenage Riot. To elektroniczny eksperymentator muzyczny który tworzył płyty na Gameboy’u. Wytrawny muzyk który pracował z niebywale szerokim zakresem równorzędnych artystów; na przykład jest on jedynym producentem który remiksował tak zróżnicowanych artystów jak legendę bluesa R.L. Burnside, Thurston’a Moore’a z Sonic Youth, Bjork, Rob’a Zombie, The Jon Spencer Blues Explosion, Slayer, Einsturzende Neubauten, czy też członków nowej hip hopowej generacji jak choćby Company Flow czy Prince Paul's Handsome Boy Modeling School. Odbywał trasy koncertowe z artystami takimi jak Rage Against The Machine, Wu-Tang Clan, Beck, Ministry, Nine Inch Nails wymieniając tylko kilku z nich. Grał w ponad pięćdziesięciu krajach – jako DJ w małych klubach miksując wyróżniające się sety składające się jedynie z dokonań Sun Ra Records, jednocześnie prowadząc Atari Teenage Riot na trasach po całym świecie, również podczas triumfalnego występu w Fuji Rock przed 20.000 widownią.

Urodzony w Berlinie Zachodnim w 1972 roku. Dorastał w mieście otoczonym zewsząd murem, okupowanym, w strefie wojennej która zainspirowała David’a Bowie, Igg’iego Pop’a i wielu innych. Ta intensywna atmosfera jest wyczuwalna w jego muzyce jak i w muzyce którą produkuje. ATR rozpoczęło działalność w 1992 roku jako rodzaj politycznego sprzeciwu mającego na celu zwalczać pojawiające się w Niemczech tendencje nacjonalistyczne które doprowadziły do rasistowskich ataków w różnych częściach kraju.

Z nowym poziomem na który wkroczył zespół a równocześnie prowadzoną działalnością producencką, Empire kontynuuje swoją podróż poprzez dźwięki. Na początku lat 90-tych wydaje serię EP-ek wraz z pięcioma długogrającymi płytami w wytwórni Mille Plateaux, które pokazują jego rozwój w dziedzinie kompozycji opierających się na samplach. Podczas gdy ATR ujęło fanów progresywnym i awangardowym rockiem – począwszy od znanego z BBC DJ’a John’a Peel’a, dawnego mistrza, do Beastie Boys, których wytwórnia Grand Royal wydała pierwsze albumy ATR w Ameryce – dokonania własne Empire wraz z jego pracą producencką zbudowały godną pozazdroszczenia reputację pośród wielbicieli europejskiej muzyki elektronicznej jak i amerykańskich słuchaczy industrial/rocka.

Niezmiennie wyprzedzający swoje czasy, Empire ma szansę w końcu odkryć, iż reszta świata nadąża za jego ekspansywną i ekstremalną formą kreacji. Nie pozostawiając nikogo w tyle.