AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Alibi
Najnowsze galerie:

Polska, Radom, ul. Malczewskiego 29


WWW: http://alibiklub.pl
E-mail: jackie.k@wp.pl
Telefon: (48) 361-73-73, 604-946-616

Klub Alibi to odrestaurowane mury, które Cię otaczają pachną współczesnością ale nasiąknięte są historią. Budynek, w którego piwnicach mieści się  Alibi jest najprawdopodobniej rezultatem zaplanowanej w połowie XIX wieku i zatwierdzonej w 1822 r. m.in. przez Stanisława Staszica jednolitej zabudowy klasycystycznej tej części Radomia. Piwnica pełniła wiele funkcji i była m.in prochownią rosyjskiej 7 Dywizji Piechoty w czasach powstania styczniowego.
W 1968r. z inicjatywy studentów Kielecko-Radomskiej Wyższej Szkoły Inżynierskiej powstał tu klub studencki, który do niedawna nosił nazwę ATRIUM. Od początku prężnie działająca kuchnia klubu nadawała mu charakter stołówki studenckiej. Z czasem jednak Atrium stało się nie tylko miejscem spotkań studenckiej braci, ale przerodziło się w centrum imprez kulturalnych i okolicznościowych. Przez szereg lat stało się, sercem każdej Wiosny Studenckiej dzięki Zrzeszeniu Studentów Polskich.

W 1974 roku przy klubie powstała Muzyczna Grupa „Integracja”. Działalność tego zespołu przyczyniła się do rozwoju światka jazzowego w Radomiu. W latach 1974 – 1979 działał Jazz Club Atrium założony przez Mariana Wierzchowskiego. Przez klub przetoczyła się też niezliczona liczba kabaretów. W latach 70-tych na scenie Atrium występowały takie zespoły jak: Breakaut, Exodus, Grupa Pod Budą, No Smoking i wiele innych gwiazd tamtych lat. Mimo zmieniających się nastrojów politycznych klub zawsze był otwarty na niezależnych twórców. Lata swojej świetności klub ma już za sobą, ale teraz wizualnie odmieniony odrodził się pod nową nazwą: ALIBI.

Klub będzie miejscem gdzie łączy się tradycja radomskiej bohemy ze współczesnym nurtem muzyki niszowej jaką jest jazz i nie tylko.
Ma zamiar nawiązywać do wspaniałych tradycji jazzowych, a zarazem otworzy się na nowe nurty.
Jest miejscem gdzie każdy będzie mógł odnaleźć swoje „alibi” od rzeczywistości dnia codziennego, gdzie każdy gość będzie chłonął esencję niepowtarzalności najstarszego klubu w Radomiu.