AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Alien Sex Fiend
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Alien Sex Fiend
Nik Fiend

Alien Sex Fiend
Alien Sex Fiend

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1981

Gatunek muzyczny:
batcave, deathrock, Gothic, post-punk

WWW:
http://www.asf-13thmoon.demon.co.uk
https://www.facebook.com/AlienSexFiendOfficial

Skład zespołu:

Nik Fiend (Nikolas Wade)
Mrs. Fiend (Christine Wade)


Biografia:

Utworzony w 1982 roku w Londynie (Wielka Brytania) zespól Alien Sex Fiend zagrał swój pierwszy koncert w Londynie w dzielnicy Soho w klubie Batcave, gdzie szybko zdobył popularność i stał się rozpoznawalny już nie tylko w Batcave ale też na kolejnych gotyckich scenach. Dzięki mrocznej elektronice, industrialowi, punkowym akcentom które zmieszane są z ciężkimi samplami nienaturalnych dźwiękowych pętli gitar i szaleńczych wokali Alien Sex Fiend z czasem wypłynął ze swoją twórczością daleko poza granice przypisanego sobie pierwotnie gatunku.

Składający się z frontmana Nik’a Fiend’a i jego małżonki Pani Fiend stanowiących jego trzon, zespół Alien Sex Fiend na przestrzeni lat opublikował długą i muzycznie zróżnicowaną dyskografię. Łatwo manewrując pomiędzy ciężko industrialną a ambientowo eksperymentalną stylistyką i wszystkim co pomiędzy. Do dzisiaj fani Alien Sex Fiend zawsze zastanawiają się co przyniesie i na czym skupi się następny album oryginalnych Anglików.

„Ale to nic w porównaniu z obłędnym koszmarem jakim jest Alien Sex Fiend… Wątpię, czy w rzeczywistości, słyszałem kiedyś cokolwiek brzydszego co zostało stworzone w imię muzyki – kult wśród zwolenników wydaje się zapewniony” - jedna z pierwszych recenzji jaką wystawił zespołowi Alien Sex Fiend Colin Irwin w brytyjskim magazynie muzycznym Melody Maker we wrześniu 1982 roku.