AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Amon Tobin - Out From Out Where


Czytano: 4007 razy

85%


Katalog płyt:
Amon Tobin, powszechnie uznawany za jednego z najbardziej obiecujących i najlepszych muzyków D’n’B [osobiście wydaje mi się, ze to bardziej downtempo industrial, ale co mi tam..]. Brazylijczyk sprawił, ze jego czwarty juz album jest w pewien sposób kontynuacją wcześniejszych dokonań – nie powiela on jednak wcześniejszych schematów, o czym świadczy choćby zgubienie gdzieś po drodze elementów jazzowych.
Jest to zdecydowanie muzyka eksperymentalna.. ale o dziwo, jest równiez bardzo przystępna i lekka. Nie ma tu połamanych dźwięków wyrwanych z kontekstu, choć czasem utwory popadają w chaos. Z tym, ze jest to kontrolowany chaos. Co więcej, przeplata się on non stop z idealną harmonią. Ciekawym jest fakt, ze jest to w pewien sposób wysoce klimatyczna muzyka – to raczej rzadko spotykana rzecz w tych kręgach. Osobiście bardzo polubiłem rytmikę tego albumu – spokrewniona z jazzem, czasami zanikająca, czasami idealna i wręcz faszystowska. Doskonałym przykładem tego moze być utwór „Triple science”, w którym totalny brak rytmu dostrzegamy dopiero wtedy gdy ów rytm powrócił. Ciężko to wytłumaczyć komuś, kto nie miał okazji posłuchać zadnego z dzieł Amon Tobin’a.
Znajdą tu się kawałki przy których stopy same zaczynają się ruszać, jak i takie, przy których moznaby się powiesić bez większego zalu. Bardzo interesujący artysta, bardzo interesujące wydawnictwo i bardzo interesująca muzyka. Polecam ten album zwłaszcza tym, którzy chcieliby zagłębić się w świat elektroniki innej, niz dotychczas. Swiat IDM/D’n’B/Breakbeat stoi otworem! 85%.


1. Back From Space
2. Verbal Feat Mc. Decimal R
3. Chronictronic
4. Searchers
5. Hey Blondie
6. Rosies
7. Cosmo Retro Intro Outro
8. Triple Science
9. el Wraith
10. Proper Hoodidge
11. Mighty Micro People
Autor:
Tłumacz: Nihil
Data dodania: 2005-10-09 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: