AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Anamnezis
Anamnezis
[ Napisz nową wiadomość ]

Poziom: Zarejestrowany
Płeć: Mężczyzna
Zaloguj się aby zobaczyć więcej informacji

Dodatkowe informacje o użytkowniku:O sobie:
Historia Anamnzezis rozpoczęła się w marcu 2005 roku, kiedy to troje obcych sobie ludzi: Malwina Stasiaczek, Tomek Podolski oraz Piotrek Golis odnalazło się na portalu internetowym rockmetal.pl. Po paru tygodniach założono zespół pod nazwą Atra Altaria.


W skład wchodziło 6 osób – Tomek Podolski, Piotr Golis (gitara elektryczna), Tomek Serafin (perkusja), Marcin Boba (bas), Wojtek Bobeł (klawisze) i Malwina Stasiaczek (śpiew). Niestety, po niespełna roku współpracy, z powodu różnicy w poglądach oraz planach na przyszłość, zespól został okrojony do 3 osób - Malwiny Stasiaczek (śpiew), Piotrka Golisa (gitara elektryczna) oraz Marcina Boba (gitara basowa) i przemianowany na Anamnezis.

Przez kilka miesięcy trwały poszukiwania odpowiednich muzyków celem uzupełnienia składu, aż w lipcu 2006 dołączył Damian Wiercioch na gitarze elektrycznej, a w kwietniu 2007 Piotr Blaszczyk na perkusji.

W sierpniu 2008 skład zespołu uległ kolejnej zmianie. Anamnezis w czerwcu powitało w szeregach klawiszowca Kamila Fruk, a w sierpniu pożegnało się z perkusistą Piotrem Błaszczykiem. Jednakże na nasze szczęście mieliśmy kandydata na stanowisko perkusisty i do zespołu powrócił Tomasz Serafin.

W październiku 2008 r. nagrane zostało demo, zawierające 6 utworów. Na albumie gościnnie wystąpiła skrzypaczka Anna Skwirut oraz wokalista Adrian Augustin. Demo ma na celu naszą promocję i będzie rozdawane na naszych koncertach nieodpłatnie.


Malwina Stasiaczek (śpiew) od najmłodszych lat udzielała się w przeróżnych zespołach wokalnych. Do najciekawszych można zaliczyć krótką przygodę z zespołem szantowym (2004) oraz współprace z zespołem Melanż(2003) który działał przy MDK w gliwicach Ma za sobą prywatną naukę śpiewu pod okiem aktorów Gliwickiej Operetki. Malwina spędziła również dwa lata na wydziale wokalnym w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach.

Piotr Golis (gitara elektryczna) spędził 6 lat w ognisku muzycznym przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia ucząc się gry na pianinie. Historie z gitara rozpoczął od gitary akustycznej. Obecnie grając na gitarze elektrycznej, doskonali swoje umiejetności gry samodzielnie.

Marcin Boba (gitara basowa) również ma za sobą przygodę z prywatnymi lekcjami gry na pianinie, z których niestety zrezygnował po trzech latach obiecującej gry. W 2002 roku chwycił za gitarę klasyczną a dwa lata później trafiła w jego ręce gitara basowa i już wiedział, że tak zostanie. Przez pierwsze 4 lata gry na gitarze, samodzielnie rozwijał swoje umiejętności szarpania strun na wszelkie znane mu sposoby lecz pod koniec roku pańskiego 2006 poczuł, że nie zna jeszcze wszystkich kruczków bassowania i zaczął inwestować w prywatne lekcje, które trwają po dziś dzień.

Damian Wiercioch (gitara elektryczna) nie spotkał się z fortepianem za młodu. Od 1998 roku rozpoczął przygodę z gitarą, początkowo akustyczną, by rok później chwycić elektryka. Samodzielnie rozwijał umiejętności techniczne gry na gitarze, czasem będąc wspieranym przez starszego brata, który miał również przygodę z gitarą. małą przygodę. Dzisiaj nadal gra na gitarze i dopracowywuje techniki i tajniki gry.

Kamil Fruk (klawisze) od 1999 roku uczy się grać na pianinie pod okiem prywatnego nauczyciela. Po godzinach zdarza mu się zmieniać klawiaturę fortepianu na gryf gitary elektrycznej.

Tomasz Serafin (perkusja) gra na perkusji od 5 lat. Jest również 100%-owym samoukiem.