AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
AnimeCon Halloween w Poznaniu!
Wykonawca:

Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

Archiwum:

Już pod koniec października (27 – 29) w Poznaniu odbędzie się pierwszy konwent mangi i anime, organizowany przez redakcję portalu Anime24. Choć facebookowe wydarzenie zgromadziło już ponad  7000 zainteresowanych osób, do tej pory dokładna lokalizacja wydarzenia pozostawała tajemnicą. Organizatorzy ostatecznie postanowili wyjawić, gdzie odbędzie się AnimeCon Halloween.
Konwent odbędzie się w placówce Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego, os. Wichrowe Wzgórze 119.

W związku z faktem, iż motywem przewodnim imprezy jest Halloween, uczestnicy wydarzenia będą mogli wejść do budynku szkoły już o 23:00 w piątek (27 października). Choć główne punkty programu rozpoczną się dopiero w sobotę rano, również w pierwszą noc nie zabraknie ciekawych atrakcji.

Nadal można nabyć bilet na AnimeCon Halloween, za pośrednictwem serwisu Ticketos. Należy jednak mieć na uwadze, że organizatorzy ustalili górny limit uczestników na poziomie 2000. Kupując bilet przed terminem 8 października każdy ma szansę na wygranie konsoli Nintendo Switch.

AnimeCon Halloween odwiedzi wiele znakomitych osobistości świata Cosplayu, czyli niezwykle utalentowani twórcy i fotografowie strojów z gier, filmów i anime. Wśród gości znaleźli się: Shappi, Miko Cosplay, Michał Gwiazda (założyciel grupy Crafts of Two),  Dorian Makbeth, Studio Zachora, World by HOKA, Foto Czarny, oraz, pochodzący z Francji, Steeve Li Photography.

Organizatorzy nawiązali współpracę między innymi z portalem IGN Polska, polskim wydawnictwem Waneko i największym legalnym portalem z odcinkami anime na świecie, Crunchyroll. Ponadto, dzięki współpracy z FotoConem, zwycięzcy konkursu Cosplay na AnimeCon Halloween otrzymają gwarantowany wstęp na kolejną edycję FotoConu, czyli największego międzynarodowego wydarzenia dla fotografów i cosplayerów.

Link do zakupu biletu: https://ticketos.pl/event/181/AnimeCon-Hallowen.html

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/291218764614702/

Czym jest konwent

Konwenty mangi, anime i kultury japońskiej to wydarzenia zrzeszające fanów danego tematu nie tylko z jednego miasta, ale i z całego kraju. To impreza tworzona "od fanów, dla fanów", co oznacza, że każdy prelegent, członek obsługi, lub organizacji, jest również fanem mangi, anime i kultury japońskiej, tak jak wszyscy uczestnicy imprezy. To wyjątkowe miejsce, gdzie można spotkać setki osób posiadające podobne zainteresowania co my.

Czym jest anime24.pl

Anime24.pl to największy w Polsce legalny portal zajmujący się tematyką mangi, anime i kultury japońskiej, który działa już od 2008 roku.
Autor: kantellis
Tłumacz: kantellis
Źródło: materiały organizatora / 2017-10-09 / Wydarzenia


Najnowsze komentarze: