AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Anja Orthodox - W teatrze cieni
Anja Orthodox – czarna dama polskiej sceny muzycznej, znana wszystkim jako liderka kultowego zespołu Closterkeller. Po wielu latach zapowiedzi i oczekiwań ze strony fanów, zapowiada premierę swojego solowego materiału. Już w poniedziałek będzie można usłyszeć jego pierwszy zwiastun.
Choć pomysł na solową płytę Anji przewijał się od dawna, jego realizacja była odsuwana na rzecz nieprzerwanie intensywnej działalności w zespole Closterkeller oraz rozmaitych projektów pobocznych. W końcu, po długich namowach fanów i firmy fonograficznej, udało się skłonić Anję do konkretnego działania. Zamierzeniem Anji jest nagranie płyty 100% solowej, co oznacza, że po raz pierwszy będzie odpowiedzialna za całą muzykę, teksty, produkcję oraz większość warstw instrumentalnych. Pierwszym zwiastunem zapowiadanego materiału będzie singiel zatytułowany "W teatrze cieni", dedykowany najbliższemu przyjacielowi Anji – Tomaszowi Beksińskiemu.
 
Tomasz Beksiński (1958 - 1999) dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy, tłumacz języka angielskiego. Prywatnie bliski przyjaciel Anji, którego wspomina słowami: "Tomasz był moim najlepszym przyjacielem. Dzięki niemu w ogóle poznałam i zrozumiałam prawdziwe znaczenie słowa "przyjaźń". Swoją dobrocią, szczerością i bezinteresownym oddaniem nauczył mnie bardzo wiele i odmienił na lepsze. Wydaje mi się, że bez niego byłaby inną osobą, o wiele uboższą duchowo. Nasze długie rozmowy dały mi umiejętność patrzenia na wszystko z różnych perspektyw, głębiej i z większym zrozumieniem. Odmienił mnie na lepsze. Tak bardzo mi jego brakuje i to odczucie wcale nie słabnie z biegiem lat. Nikt nigdy nie zajął jego miejsca w moim sercu. Tam on ciągle żyje…"
 
Anja była ostatnią osobą, która rozmawiała z Tomaszem w dniu jego śmierci, 24 grudnia 1999. Wkrótce po tym wydarzeniu napisała utwór jemu dedykowany, ale nigdy nie zdecydowała się na jego publikację. Trzymała go w "szufladzie" z myślą o solowym projekcie, którego realizacja odsuwała się w czasie przez wiele lat. Po 16 latach otrzymujemy bardzo emocjonalny i poruszający swoją szczerością utwór, który zsotanie Państwu zaprezentowany już w najbliższy poniedziałek - 26 września 2016.

PREMIERA SINGLA: 26.09.2016
PREMIERA TELEDYSKU: 30.09.2016
 
Autor: morrigan
Tłumacz: morrigan
Źródło: magicrecords / 2016-09-25 / Aktualności


Najnowsze komentarze: