AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Austra
Austra - Warszawa, Basen
Rozpoczęcie: Wtorek 2013-10-22 19:00
Zakończenie: Wtorek 2013-10-22 00:00
Wstęp:
Www: Zobacz
Autor: murd
Kategoria: Koncert
BasenBasen

Polska
Warszawa
ul. Marii Konopnickiej 6
Po znakomitym debiucie "Feel It Break" Austra dołączyła do ścisłej czołówki inspirowanego electro nowoczesnego popu, obok Florence And The Machine, Bat For Lashes czy Fever Ray.

Liderka grupy Katie Stelmanis w plebiscycie portalu Spinner.com "25 Women Who Rock Right Now" uplasowała się na 14-tym miejscu, wyżej niż Alison z Crystal Castles, Janelle Monae czy Florence Welch z Florence and the Machine (na szczyt rankingu trafiła Adele).

Nic dziwnego, że nowy krążek Kanadyjczyków "Olympia" był jedną z najbardziej oczekiwanych premier 2013 roku! Z pomocą znakomitych producentów: Toma Elmhirsta (Adele, Roisin Murphy, Hot Chip) i Damiana Taylor (Björk, The Prodigy, UnkLE) powstałą płyta zachwycająca mrocznym, nieco gotyckim, glamour i queer-popową zmysłowością.

Katie w szkole uczyła się klasycznego śpiewu operowego, grywała też na wiolonczeli i pianinie, jednak jako nastolatka zakochała się w muzyce Radiohead, Nine Inch Nails, Kate Bush i Björk. Z kolei perkusistka Maya Postepsky (znana także z projektu Trust) zaraziła zespół swoimi fascynacjami ze świata muzyki elektronicznej i techno / electro.

"Olympia" to dwanaście piosenek, które w unikalny sposób łączą taneczne rytmy i fenomenalny, mocny wokal Katie. Austra to także fenomenalny skład koncertowy - Stelmanis i jej kolorowa banda na scenie prezentują fascynujący dekadencki spektakl.

https://www.youtube.com/watch?v=ODyWKkDBb4U

Informacje o biletach wkrótce!