AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Bisclaveret vs Bruno - Les Mannequins
Galerie:

Archiwum:

Na 12 lipca zaplanowano oficjalną premierę "Les Mannequins" - wydawnictwa sygnowanego nazwą Bisclaveret vs Bruno. Data premiery nie została wyznaczona na ten dzień przypadkowo, bowiem zbiega się ona z rocznicą urodzin Brunona Schulza. W ten sposób muzycy zespołu pragną oddać hołd jednemu z największych polskich artystów dwudziestolecia międzywojennego.


To właśnie tekst "Trakatatu o Manekinach" zainspirował ich do stworzenia tego blisko 40 minutowego, improwizowanego albumu koncepcyjnego, będącego wypadkową brzmień znanych z klasycznych dokonań Bisclaveret i bardziej dronowo-ambientowego oblicza zespołu. Muzycy planują promować swoje najnowsze wydawnictwo za sprawą koncertów w kraju i za granicą. Więcej szczegółów na temat działalności koncertowej będzie można poznać już wkrótce za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej (www.bisclaveret.com)
Autorem szaty graficznej jest Praetorian - trójmiejeski dark ambientowy fotograf.

Honorowy Patronat nad płytą "Les Mannequins" objął Prezydent Miasta Gdańska P. Paweł Adamowicz.

Płyta "Les Mannequins" to pierwszy krok w działalności, powołanej przez muzyków, wytwórni Zoharum. Thorn i Dragos w tej chwili koncentrują się na promocji własnej twórczości. Jednak już dzisiaj deklarują, iż w przyszłości mają zamiar promować również inne zespoły, plastyków, filmowców, pisarzy i inne osoby działające na różnych polach twórczych. Zatem za nazwą Zohraum kryje się nie tylko wytwórnia fonograficzna, lecz swoisty kolektyw artystyczny.

Więcej informacji na stronach:

http://www.zoharum.com
http://www.bisclaveret.com
http://www.myspace.com/bisclaveret
Autor: Dobermann
Tłumacz: Dobermann
Źródło: zoharum.com / 2007-07-13 / Aktualności


Najnowsze komentarze: