AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Blood Axis
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Blood Axis
Michael Moynihan

Blood Axis
Blood Axis

Kraj:
USA

Data powstania:
1989

Gatunek muzyczny:
martial industrial, neofolk

WWW:
http://bloodaxis.com
http://www.facebook.com/BloodAxisMusic

Skład zespołu:

Michael Moynihan
Robert Ferbrache
Annabel Lee


Biografia:

Koncepcję muzyczną projektu Blood Axis stworzył na początku lat 90-tych muzyk, artysta i pisarz Michael Moynihan. Podczas sesji nagraniowych skład Blood Axis składał się z wielu różnych muzyków lecz główny i pierwotny trzon zespołu stanowią: Michael Moynihan, znany muzyk i inżynier dźwięku Robert Ferbrache i znakomita muzyczna artystka Annabel Lee.

Pierwszy album Blood Axis ‘’ The Gospel of Inhumanity’’ (1996) został nagrany przez Moynihan’a i Ferbrache’ra w 1995 roku, jego mroczne, eleganckie tony i koncepcyjne bogactwo mocno przyciągnęły uwagę undergroundowej sztuki i scen muzycznych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Album ten mimo upływającego czasu, nadal wywiera wpływ na wiele zespołów, które starają się naśladować jego brzmienie i styl. Sam Blood Axis nie stanął jednak w miejscu tylko dawno już ewoluował w nowych kierunkach. W roku 1996 do zespołu dołączyła Annabel Lee. W 1997 Blood Axis występuje w prestiżowej imprezie z okazji 10-cio lecia pierwszej szwedzkiej wytwórni industrialnej - Cold Meat Industry. To wydarzenie stało się podstawą do wydanego w 1998 roku albumu ‘’Blót: Sacrifice In Sweden’’, który w tamtym czasie był pierwszym nie-skandynawskim wydawnictwem, które ukazało się pod skrzydłami CMI.
Blood Axis na przestrzeni lat odegrali wiele okolicznościowych koncertów, były to m.in. sporadyczne występy w USA w roku 1992 i 1998, European Tour w 1998, koncerty w Portugalii w 2001 i 2008 i małe trasy po Niemczech i Włoszech w roku 2005.