AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Buenos Agres debiutuje! Posłuchaj całej płyty!
Pochodzący z Bielska-Białej zespół Buenos Agres prezentuje debiutancką EP zatytułowaną "Buenos Agres". Materiał powstał w połowie ubiegłego roku w Red House Studio pod okiem Piotra Mędrzaka. Masteringiem zajął się Chris Bauer w berlińskim Audio Mastering Service.


Buenos Agres to intrygująca i nieoczywista mieszanka wpływów takich artystów jak Portishead, Archive, Deftones czy NoSound. Post-rockowe klimaty łączą się z ciężkim brzmieniem, elektroniką a nad całością góruje raz kojący, kiedy indziej bardzo mocny wokal Anny Mysłajek.Na płytę trafiło 5 zróżnicowanych utworów zarówno w języku polskim jak i angielskim:

01.Run
02.Do S. (Ekg)
03.For Me
04.Time For Change
05.Tu i Teraz

Na okładkę płyty trafiło autentyczne zdjęcie zrobione podczas powodzi w 2010 roku, nagrodzone w konkursie World Press - jego autorem jest Damian Puła, natomiast za projekt całości odpowiada Maja Zmiertka.Album jest dostępny w całości na serwisie Bandcamp pod adresem: www.buenosagres.bandcamp.com, wersję fizyczną można zamawiać też bezpośrednio od zespołu pod adresem: buenos.agres@wp.pl

Jak twierdzą muzycy: "trudna do zinterpretowania nazwa zespołu wzięła się z potrzeby wyrażenia pozytywnego działania muzyki na Homo Sapiens. Wpływ muzyki zespołu na postronnego słuchacza nie został do końca przebadany lecz w obrębie dotychczasowej grupy odbiorców negatywnych skutków ubocznych nie zaobserwowano..."

Najbliższy koncert zespół zagra już 20 kwietnia w klubie Backstage w Bielsku-Białej.

Więcej informacji:
http://www.facebook.com/events/115650921957219

Zespół Buenos Agres powstał w 2011 roku w Bielsku–Białej. O tym, że kapela będzie nosić takie miano zadecydował… przypadek. Buenos Agres założyli koledzy z dawnych lat, gitarzysta Tymoteusz Wejwoda, gitarzysta Tomasz Wojtusiak oraz perkusista Andrzej Obuchowski. Ostatnia dwójka, grała już wcześniej w zespole High Speed Dubbing. Po zakończeniu działalności w High Speedach postanowili utworzyć band, który będzie inspirowany muzyką Archive, NoSound, Deftones, Portishead itp… Po niedługim czasie do chłopaków dołączają basista Łukasz Pajor i klawiszowiec Grzegorz Całus. Poszukiwanie frontmana trwało zdecydowanie dłużej. Po kilku miesiącach "głosem" Buenos Agres została Anna Mysłajek. Praca nad materiałem ruszyła pełną parą. W maju 2012 roku Buenosi weszli do studia by nagrać swoją pierwszą EP, ale już bez gitary Tymoteusza. Niestety po wydaniu albumu z kapelą pożegnali się Grzegorz (klawisze) i Łukasz (bas). Wkrótce jednak Buenos Agres uzupełnił braki kadrowe, a do zespołu trafili Rafał Wieja (bas) i Łukasza Pocha (DJ), oraz Szymon Dębowski (gitara). Niedługo trzeba było czekać, aby zrozumieć, że zespół potrzebował świeżej krwi …Informacje o zespole:

www.facebook.com/buenosAgresBand.pl
www.myspace.com/buenosagres
www.buenosagres.bandcamp.com


Autor: NataliaElanor
Tłumacz: NataliaElanor
Źródło: www.fantommedia.pl/ / 2013-04-12 / Aktualności


Najnowsze komentarze: