AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Closterkeller + Devil in the name - CK Wiatrak - Zabrze
Closterkeller + Devil in the name - CK Wiatrak - Zabrze - Zabrze, CK Wiatrak
Rozpoczęcie: Sobota 2019-10-05 20:00
Zakończenie: Sobota 2019-10-05 23:00
Wstęp: 35zł/45zł
Www: Zobacz
Autor: hunter88
Kategoria: Koncert
CK WiatrakCK Wiatrak

Polska
Zabrze
ul.Wolności 395
05.10.2019 godz. 20:00 - CK Wiatrak - Zabrze
bilety 35/45 PLN
Zapraszamy na koncerty w ramach jesiennej trasy podczas której zaprezentujemy Wam pierwsze nowe utwory z płyty którą planujemy wydać w przyszłym roku.

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.
Ostatnie studyjne wydawnictwo zespołu zat. "VIRIDIAN" miało swoją premierę jesienią 2017 roku, jako dziesiąty album studyjny, którego wydawcą był Universal Music Polska. Materiał został zarejestrowany w studio "KULTOWE" Adama Toczko, który był jednocześnie jego producentem muzycznym. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez fanów jak i media muzyczne. Album po premierze uplasował się na 7 pozycji listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, dodatkowo jako najwyżej notowana nowość na liście OLiS.
Płyta została nominowana do nagrody Antyradia w kategorii album roku 2017, Anja Orthodox w kategorii wokalistka roku, a utwór zat." Kolorowa Magdalena" nominowano w kategorii przebój roku.
Obecnie zespół przygotowuje materiał na nowy, jedenasty album studyjny którego premiera przewidziana jest w 2020 roku.
https://www.facebook.com/closterkeller/
www.closterkeller.pl

Zespół devil in the name powstał w sierpniu 2013 roku w katowicach z inicjatywy Adama Bugajskiego i Tomasza "Polewa" Plewako, po kilku burzliwych zmianach składu do dziś grają w nim:
Marcin Barlik /wokal
Rafał "RastaV" Buniakowski/bas
Tomasz "Polew" Plewako/gitara
Adam "Majos" Majewski/perkusja
Muzykom zespołu dzięki temu i że wcześniej grali w innych projektach o bardzo różnych stylach udało się stworzyć muzykę oryginalną i ciekawą sięgającą po takie gatunki jak metal, punk, blues, stoner rock,doom,space rock,psyhodelik rock, hard rock, southern rock. Muzyka w połączeniu z nieco mrocznymi i psychodelicznymi tekstami zespołu staje się ciekawą mieszanka gatunków i klimatów w inspiracjach zespół sięga po takich wykonawców jak: Black Sabbath, Danzig, The Doors,Pentagram. Led Zeppelin, Motorhead, Mustasch, Kyuss, Kadavar, Orange Goblin, Graveyard, Clutch, Unkle Acid i wielu innych.
Zespół na stałe odbywa próby w klubie Korba w Katowicach gdzie można ich zobaczyć na koncertach.
Jak dotąd zespół zagrał i dzielił scene z>Fatso Jetson. the No Mads, Pigs In Tank, Deathlines, Botlekopf, Nuclear Warfare,November.Death lot lizard. Southammer Gallileous.Black Lung.Voidsmoker.Palm Desert.Red Scalp. Atomic Volture.All Alone.J.D.Overdrive.Sun dance. Elemental device, L.O.W. Belzebong.Pressor.Nadja.Flynotes. BlackSmoke. Dophelord.Major Kong. Manroy. Devra. Sautrus. Bitchkraft.Death has spoken. Monasterium.Hiden Heiz,Jack Saint. Grand Astoria.Temida,Taraban.Bone man.Mayzel.the STUBS. GREENLEAF. Prad.Bad Impression.Weedcraft..Brudny skurwiel.Goosła.
High Fighter. Somali yacht club...i inni

Zespoł jest organizatorem Stoner Doom festivalu. Zespół ma na koncie 2 dema i jedną płyte...20.03.2018 zespół zagrał koncert w Antyradiu w audycji Makakofonia. W lipcu 2019 zespół wziął udział w festiwalu Electric Madow na Ukrainie.