AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Closterkeller + Pampeluna
Closterkeller + Pampeluna - Bydgoszcz, Estrada stagebar
Rozpoczęcie: Niedziela 2017-11-19 19:00
Zakończenie: Niedziela 2017-11-19 23:00
Wstęp: 35zł / 45zł
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert
Miejsce:Poland, Bydgoszcz, Estrada stagebar (ul. Dworcowa 51 (wejście od strony rzeki Brdy, bulwaru))
Miejsce: Estrada stagebar - Bydgoszcz
Godzina otwarcia klubu: 18:00
Start koncertu: 19:00
Bilety: 35zł - przedsprzedaż, 45zł - w dniu koncertu
- Cartridge World, Dworcowa 66, godz: 10-18
- Park 17 centrum zabaw i trampolin, Chodkiewicza 17, godz: 10-21
- Po Co, Długa 61, godz: 8-20
- klub Estrada, w dniach i godzinach otwarcia (z opisu tego wydarzenia można dowiedzieć się kiedy przypadają te dni).

Zapraszamy na koncert w ramach jesiennej trasy koncertowej " Abracadabra Viridian Tour 2017" promujący nowy album Closterkeller –"VIRIDIAN"!
Po sześciu latach od ostatniego krążka "Bordeaux", zespół nagrał kolejny, dziesiąty album studyjny. Oficjalna premiera albumu "VIRIDIAN" odbędzie się 22 września 2017.
Jest to pierwsze studyjne wydawnictwo w nowym, odmłodzonym składzie, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox, perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą: klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.
O nowym wydawnictwie liderka zespołu Anja Orthodox mówi "To kolejna kolorowa płyta tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei. Część utworów na Viridian jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność".
Część materiału z VIRIDIAN zespół prapremierowo zaprezentował na żywo na ponad dwudziestu koncertach podczas swojej wiosennej trasy koncertowej, gdzie po reakcji fanów można wnioskować, iż nowe utwory, a tym samym zbliżające się wydawnictwo w kolorze zieleni ma już swoich zagorzałych zwolenników.

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.
Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!

https://www.facebook.com/closterkeller/
www.closterkeller.pl
Na kilkanastu koncertach w ramach jesiennej trasy Closterkeller wystąpi zespół Pampeluna, który będzie promował swój nowy studyjny album "BUNT".
https://www.facebook.com/search/top/?q=pampeluna

Będą brać udział:
Zobacz na facebooku!