AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Closterkeller - Urwany Film - Kalisz
Closterkeller - Urwany Film - Kalisz - Kalisz, Pub Urwany Film
Rozpoczęcie: Piątek 2018-02-23 20:00
Zakończenie: Piątek 2018-02-23 23:00
Wstęp: 35 zł / 45 zł
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert
Miejsce:Poland, Kalisz, Pub Urwany Film (Narutowicza 2a/1)
Closterkeller - Pub Urwany Film - Kalisz
23.02.2018 [piątek]
start godz. 20:00
drzwi godz. 19:00

bilety 35 zł przedsprzedaż / 45 zł w dniu koncertu
Bilety dostępne w klubie!
Zapraszamy na koncerty w ramach wiosennej trasy koncertowej zespołu Closterkeller zat."Violet & Viridian Tour 2018", które będą się odbywały pod znakiem obchodów 25-lecia płyty "VIOLET" i najnowszego wydawnictwa zespołu zat. "VIRIDIAN".
Fani Closterkeller będą mogli usłyszeć na żywo utwory z tych dwóch płyt, oraz znane utwory z albumu NERO z 2003 roku, który to w tym roku również ma swój okrągły jubileusz 15-lecia.
CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.
Viridian - 2017
Po sześciu latach od ostatniego krążka "Bordeaux", zespół wydał kolejny, dziesiąty album studyjny, którego wydawcą jest Universal Music Polska. Materiał został zarejestrowany w studio "KULTOWE" Adama Toczko, który jest jednocześnie jego producentem muzycznym. Oficjalna premiera albumu "VIRIDIAN" odbyła się 22 września 2017. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez fanów jak i media muzyczne. Album po premierze uplasował się na 7 pozycji listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, dodatkowo jako najwyżej notowana nowość na liście OLiS.
Płyta została nominowana do nagrody Antyradia w kategorii album roku 2017, Anja Orthodox w kategorii wokalistka roku, a utwór zat." Kolorowa Magdalena" nominowano w kategorii przebój roku.
Violet -1993
Trzeci album studyjny zespołu Closterkeller wydany przez Izabelin Studio, którego reedycja ukazała się po sześciu latach od premiery nakładem Metal Minds Records zawierając dodatkowe trzy bonusowe kompozycje i dwa videoklipy do utworów "Babeluu" i "W moim kraju".
Nero – 2003
Siódmy album studyjny zespołu Closterkeller wydany przez Matal Mind Productions, który rok po premierze doczekał się wersji anglojęzycznej. Płyta dotarła na 25 miejsce listy OLiS.