AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Controlled Collapse - Distorted Dreams


Czytano: 5051 razy

80%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Dnia 3.12.2011 swoją premierę miała najnowsza muzyczna propozycja od Controlled Collapse, czyli Epka Distorted Dreams.Na wydawnictwo złożył się szereg remixów oraz cztery zupełnie nowe kompozycje, pozwalające częściowo oszacować w jakim kierunku brzmieniowym podąża łódzki projekt.
Ep otwiera reinterpretacja Prisoner, Mental Cage mix, nieco pozbawiona tąpnięcia oryginału, jednak będąca jego bardziej sensualną odsłoną. Utwór kolejny, Beg For Your Life (Unspoken), może okazać się nie lada zaskoczeniem dla wszystkich przyzwyczajonych do dotychczasowego sposobu grania CC; niepokojąca linia melodyczna, kabaretowy akcent, teatralność zmodyfikowana przez stonowaną elektronikę złożyły się na niebanalny utwór, idealnie trafiający w moje ososbiste preferencje muzyczne, równocześnie udowadniając, iż zespół wymyka się okowom dark electro i w żadnym nie zamierza się ograniczać. Do bardziej standardowej stylistyki powracamy przy Monster, umiarkowanie agresywnego, wzbogaconego chwtliwym refrenem. Kolejna wariacja na temat utworu Prisoner powinna przemówić do osób lubujących się w popularnych dźwiękach dubstepowych i ich pochodnych, jako że w kompozycji słyszalne są motywy charakterystyczne dla owej odmiany. Syntetycznie wibrujące tony rozpoczynają Venture, utwór zupełnie nowy, lecz partiami czerpiący z wypracowanego już brzmienia Controlled Collapse. Wersja Have You Ever potraktowana przez Switchface jest zdecydowanie bardziej dynamiczna w porównaniu do oryginału; Prisoner w intepretacji Detuned Destruction również odcina się od minimalizmu dźwiękowego wersji oryginalnej, wprowadzając do kompozycji wielość elementów dynamizujących i urozmaicających utwór. Tempo nieco zwalnia w History, gdzie kwestie ontologiczne wyrażane są przy akompaniamencie klawiszy, wprowadzjących pewną aurę niepokoju, oraz perkusji, której dystynktywne brzmienie może nasuwać skojarzenia z ostatnimi dokonaniami zespołu Combichrist. EPkę zamyka nieco ostrzejsza wersja Halloween, sugestywnie określona mianem Heavy Metal; odpowiednią dozę agresji wprowadziły gitarowe riffy, nadające pierwotnej wersji zadziorności.
Distorted Dreams muzycznie reprezentuje bardziej niż przyzwoity poziom, dowodząc wszechstronności kompozycyjnej projektu, który bawiąc się konwencjami, stwarza nowe zestawienia, nie rezygnując ze stylistyki sobie właściwej. Apetyty entuzjastów CC z pewnością zostały pobudzone i, jakkolwiek czesciowo zaspokojone, czekają na kolejną dźwiękową strawę.

Tracklista:

01 - prisoner (mental cage mix)
02 - beg for your life (unspoken)
03 - monster
04 - prisoner (r010rzd)
05 - venture
06 - have you ever (remixed by switchface)
07 - prisoner (destructed by detuned destruction)
08 - history
09 - halloween (heavy metal)
Autor:
Tłumacz: murd
Data dodania: 2012-02-11 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: