AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Corvus Corax
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Corvus Corax
Corvus Corax na Amphi Festival 2012

Corvus Corax
Corvus Corax

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1989

Gatunek muzyczny:
folk, medieval

WWW:
http://www.corvuscorax.de
http://facebook.com/CorvusCoraxBand

Skład zespołu:

 Wim
Castus alias Karsten Liehm
Hatz
Norri aka Harmann der Drescher
PanPeter
Vit
SteveBiografia:

Już w połowie lat 80-tych zespół Corvus Corax prowadził żywot ulicznych wędrownych artystów, przemierzając tereny całych Niemiec Wschodnich. Ich twórczość opiera się na medieval-świeckich fragmentach pieśni znalezionych w starych pismach i przerobionych wedle Corvus Corax na zupełnie inny sposób. Wiele zespołów parających się gatunkiem medieval starało się naśladować styl Corvus Corax i chociaż Niemcy nie są żadną kolebką stylu medieval to w całych Niemczech nie ma miejsca gdzie piosenki Corvus Corax nie byłyby rozpoznawalne.
4 muzyków grających na fujarkach i 3 perkusistów Corvus Corax to twórcy niepowtarzalnego dźwięku, który łączy nawiedzające średniowieczne melodie z hipnotycznymi tanecznymi rytmami, za każdym razem wprawiając widownię w dziką euforię swoimi występami.
Corvus Corax od dawna już podziwiany jest za swoje legendarne koncerty, podczas, których mało kto zostaje nie wciągnięty w ekstatyczną moc ich akustycznych występów, wykonywanych w fantastycznym stworzonym przez siebie image i strojach.