AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Covenant - Sound Mirrors
Wykonawca:

Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

Archiwum:

Nowy singiel Covenant, ‚Sound Mirrors', daje przedsmak tego, co czeka nas na nadchodzącym wydawnictwie grupy, "The Blinding Dark". Po raz pierwszy w historii, szwedzcy muzycy odnoszą się bezpośrednio do tematu wydarzeń związanych z obecną polityką, a mianowicie do kryzysu związanego z uchodźcami i towarzyszącej mu histerii i lękowi o przyszłość kontynentu europejskiego, który coraz niepewniej spogląda w przyszłość.
'Sound Mirrors' były akustycznymi lustrami, które wyglądały jak gigantyczne kamienne uszy, a umiejscowione były wzdłuż wybrzeża Anglii w latach 1916 a 1930, aby ostrzegać przed zbliżającymi się samolotami i statkami wojennymi. Odniesienia do kryzysu związanego z uchodźcami i pełzającej radykalizacji w Europie jest szczególnie wyraziste, podczas słuchania tekstu w utworze tytułowym Covenant.
Pod względem muzycznym, zespół nie pominął niczego, dostarczając klubowy przebój, który nawiązuje do takich singlowych klasyków jak ‚Stalker' czy ‚Last Dance'. Podczas gdy niezwykłe barwne plamy wzmacniają ogólną wymowę, ‚Sound Mirrors' z pewnością stanie się chwytliwym utworem, który wkrótce podpali parkiety taneczne.
 
Dostępny od 26 sierpnia 2016 nakładem Dependent.

Tracklista:
1. Sound Mirrors (version)
2. Sound Mirrors (faderhead remix)
3. In Theory
4. Sound Mirrors (Daniel Myer remix)

bonus track (only CD)
5. Sound Mirrors (iszoloscope remix)
Autor: hellium
Tłumacz: hellium
Źródło: Dependent / 2016-08-18 / Aktualności


Najnowsze komentarze: