AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Cynical Existence - A Familiar Kind of Pain


Czytano: 2314 razy

70%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Cynical Existence to solowy projekt Fredrika Croona. Jak do tej pory zajmował się on wokalami i tekstami, przy wspólnych projektach m.in. w Project Rotten i Menschdefekt. Na debiutanckim krążku postanowił spróbować swoich sił i stworzyć wszystko od podstaw. Jego pierwsze EP to 'A Familiar Kind of Pain' wydane w kwietniu 2012 roku, które z zamysłu miało czerpać ze starej szkoły industrialu, harsh EBM i dark electro.
Znajdziemy tu 8 utworów odwołujących się do wydarzeń i uczuć w życiu Fredrika.

Po kilkukrotnym przesłuchaniu tego krążka widać, że utwory zostały tak dobrane aby nie tylko nadawać się na parkiet, ale też wywoływać różne emocje. Tworzy to swoisty mroczny klimat, przesiąknięty zróżnicowanymi wpływami z kręgów EBM. Utwory są wyraźnie osobiste i nie ma tu tematów śmierci, wojny, co często widoczne jest na scenie industrial. Na całym EP dźwięk syntezatorów łączy się z wokalem, tworząc harmoniczną całość i aż szkoda, że to tylko niecałe 30 minut. Nie znajdziemy tu może nic oryginalnego i nowego, ale nie ma też zbędnych warstw.

'A Familiar Kind of Pain' brzmi bardzo przyjemnie i zdecydowanie jest dobrym debiutem. Mimo, że pewnie mało znajdzie się takich, których porwie ta produkcja. Nie jest to typ muzyki do poduszki i dobrze, bo pewnie wrócę do niej w jakiś nudny wieczór, przy książkach. Szczególnie polecam przesłuchanie fanom Hocico i Combichrist. Ciekawostką jest, że ilość egzemplarzy albumu jest ograniczona, do 100 egzemplarzy fizycznych na całym świecie (50 w Europie, 50 w USA). Osobiście nie jestem zwolennikiem tego rodzaju rozrywki, jednak dla osób na co dzień słuchających tego gatunku, może to być warta uwagi pozycja.

Tracklista:


01. Always and Forever
02. Dead Eyes (See no future)
03. I'm broken feat. Pre Emptive Strike 0.1
04. Release Me
05. Insecure
06. Paradox
07. Licking my skin
08. Dead Eyes (See no future) – Controlled Collapse remix
Autor:
Tłumacz: Closter
Data dodania: 2012-10-01 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: