AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Cynical Existence - Ruined Portrait + Wywiad!


Czytano: 2550 razy

85%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Ruined portrait jest najnowszą propozycją Cynical Existence, autorskiego projektu Frederika Croony, znanego fanom m.in. z formacji Project Rotten. To już drugie promo wypuszczone przez artystę, wcześniej dane nam było poznać A Familiar Kind of Pain (recenzja do przeczytania tutaj:
Czego tym razem możemy się spodziewać? Na pewno autorskich kompozycji Croony, wszystkich w charakterystycznym, mroczno-nienawistnym klimacie. Każdy z utworów wydaje się być bardzo osobisty, przesiąknięty czystymi, prostymi emocjami gniewu. Widać to również w warstwie tekstowej – niemal wszystkie mówią o walce z drugim człowiekiem i złem, jakie zostało przez niego wyrządzone, a które domaga się zemsty za przyniesione krzywdy.
Pierwszy utwór, Misery, wprowadza nas w klimat konsekwentnie prowadzony od pierwszego do ostatniego dźwięku. Jest mrocznie, agresywnie, ale zadziwiająco lekko – muzyka nie przytłacza nas swym ciężarem, zamiast tego proponuje regularne, momentami niemal taneczne rytmy. Am I Alive rozpoczyna się miłym dla ucha fortepianem, by zaraz przerodzić się w dobrze znane nam, mroczne bity. Z kolei My shining halo zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami metrorytmicznymi, a Lets play dead stworzony wraz z Reactorem 7x broni się miłą dla ucha linią melodyczną. Face of God to najdłuższa propozycja na płycie i stanowi kwintesencję stylu, w jakim tworzy artysta, podobnie Insecure i Paradox. Wszystko zaś w niezmiennym, ciężkim i przepełnionym niezbyt pozytywnymi emocjami klimacie.

Ruined Portrait jest propozycją dla fanów EBM i aggrotech, którzy lubią popieścić uszy wieloma dobrze skomponowanymi warstwami elektro. Jedyne, o co można mieć żal, to czas trwania – zaledwie siedem pozycji to mało, by się nacieszyć... Gdyby jednak połączyć obydwie płyty, czas spędzony przy muzyce na pewno nie okaże się zmarnowany. Ale cóż, to i cały urok "EPek":)
Zapraszam do zapoznania się z wywiadem!

FC: Fredrik Croona; JM: Jenna Malique

JM: Witaj Frederik. Cieszymy się, że jesteś tu z nami.

FC:
Cieszę się, że mogę tu być.

JM: Czy możesz powiedzieć nam dlaczego ’Cynical’ Existence? Wiem, że wydaje się to oczywiste ze względu na teksty, ale chciałabym usłyszeć więcej na ten temat.

FC:
Nazwa? Więc, brzmiało to dobrze w mojej głowie i zawsze byłem nieco cyniczną osobą. Także, taki jest sens jej użycia.

JM: A teksty, skoro już przy nich jesteśmy - czy to wiadomość dla świata, którą chciałbyś wykrzyczeć jako swego rodzaju Mesjasz, czy dotyczą one rzeczy, które w jakiś sposób cię dotknęły?

FC:
(Śmiech): Nie, za moimi tekstami nie kryje się nic religijnego. Po prostu piszę o sprawach osobistych i przeszłych doświadczeniach.
Rzeczach, które coś znaczą.

JM: Oczywiście. A inspiracja, skąd ją bierzesz? Inne zespoły, może filozofowie, pisarze... albo poeci?

FC:
Głównie z siebie, ale wpływają na mnie także ludzie wokół i wydarzenia. Oczywiście do tworzenia inspiruję mnie też muzyka a nawet gry wideo. Jest bardzo wiele rzeczy, które sprawiają, że twój umysł pracuje i pobudzają inspirację.

JM: Gry wideo! To interesujące! Które, jeśli mogę zapytać?

FC: Dla przykładu piosenka "Am I alive" jest luźno oparta o starą grę na PC "Blood", która jest jedną z moich ulubionych, nawet sample z niej pochodzą...

JM: A dlaczego EBM i aggrotech? Wiem, że ze swoim projektem, Project Rotten, gracie ten rodzaj muzyki... ale czy nie jesteś zainteresowany innymi formami ekspresji muzycznej?

FC: Lubię tworzyć ten typ muzyki, głównie ponieważ czuję się komfortowo pracując nad nim. Próbowałem trochę eksperymentować i wzbogacić moją muzykę elementami z innych gatunków, ale to jest to co chcę robić. Jest to także pierwszy raz kiedy wszystkim zajmuje się na własną rękę, więc jest to dla mnie bardziej wyjątkowe.

JM: Przyjmij moje najlepsze życzenia na resztę kariery! Mam nadzieję, że zobaczymy cię w Szczecinie w 2013 roku.


FC: Będę was na bieżąco informować!

Tracklista:

01. Misery
02. Am I Alive
03. My shining halo
04. Lets play dead feat. Reactor 7x
05. Face of God (Reinterpretated by Freaky Mind)
06. Insecure (Implandted fear mix)
07. Paradox (Filtered through MINDSTATE)
Autor:
Tłumacz: harpia
Data dodania: 2013-01-20 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: