AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Daimonion - Daimonion


Czytano: 5965 razy

95%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
W końcu!! To była pierwsza rzecz, jak przyszła mi na myśl, kiedy dowiedziałem się, że Daimonion wydał oficjalnie swój debiutancki album. Widziałem ich dwukrotnie, za każdym razem na Castle Party ( w Grodźcu i w Bolkowie), i za każdym razem, szczególnie po ich koncercie w 2001 roku, słyszałem, że wydanie ich albumu jest już bliskie. Niestety tak się nie stało. Aż do teraz.
Choć ich muzyczna inspiracja jest raczej oczywista, sądzę że ich muzyka jest świeższa niż innych kapel będących pod wpływem FOTN ( takich jak, na przykład, NFD czy This Burning Effigy). Może to ze względu na język (wszystkie piosenki są tu po polsku), może przez charyzmę frontmana, nie wiem. Te utwory nie są nowe( ten album miał być wydany w 2001) i większość z nich słyszałem wcześniej, ale mają one tę siłę bycia wciąż świeżymi.
Teksty są o tym czego każdy może doświadczyć: miłość, życie i śmierć, ale sposób w jaki zostały napisane jest bardzo interesujący. Młodość jako siła napędowa egzystencji („Wiatr”), miłość i śmierć połączone ze sobą („Noc”), miłość jako namiętność („Tak blisko, a tak daleko”), czy wreszcie śmierć jako droga do innego wymiaru (”Styks”). Wszystko jest proste, ale nie prostackie. I muzyka, która dopełnia nastrój i pozwala nam na lot w przestrzeniach wykreowanych przez zespół. Wszystko jest na swoim miejscu, choć jest jedna rzecz, która nie bardzo mnie przekonuje – końcówka utworu „Styks”. Ale to tylko kwestia gustu.
Podsumowując. Wysłuchać tego CD muszą ci, którzy lubią ciekawe teksty i przestrzenne pejzaże muzyczne. Ci, którzy są, i nie wstydzę się użyć tego słowa, Romantykami. Jestem naprawdę wdzięczny za ten album (choć brak mi utworów po angielsku), i nie mogę się już doczekać kolejnego kroku w historii Daimonion. Mam tylko nadzieję, że czekanie na niego nie będzie trwało kolejnych sześć lat.

Lista utworów:
1. Intro
2. Wiatr
3. Poza Tobą
4. Inne kolory
5. Tak blisko, a tak daleko
6. Torami Twojej produkcji
7. Obłęd
8. Noc (jej siostra zabrała Twoje dni)
9. Styks (długa podróż)

www.daimonion.republika.pl
www.myspace.com/daimonionpoland
Autor:
Tłumacz: andycorn
Data dodania: 2007-09-13 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: