AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Diary Of Dreams - Zabrze - CK Wiatrak
Diary Of Dreams - Zabrze - CK Wiatrak - Zabrze, CK Wiatrak
Rozpoczęcie: Sobota 2020-04-18 20:00
Zakończenie: Sobota 2020-04-18 01:00
Wstęp: 75/85/95
Www: Zobacz
Autor: hunter88
Kategoria: Koncert + impreza
CK WiatrakCK Wiatrak

Polska
Zabrze
ul.Wolności 395
18.04.2020: DIARY OF DREAMS
+ Special Guest: TBA
+ After Party: Alex Hunter

Start: 20:00
Wejście do klubu od godz: 19:00

Bilety:
I pula: 75 pln
II pula: 85 pln
III pula: 95 pln

Kultowa formacja sceny dark wave, gothic oraz dark-electro - Diary Of Dreams po raz pierwszy w klubie CK Wiatrak!

Diary Of Dreams powstało w 1989 roku jako projekt Adriana Hatesa. Nazwa projektu pochodzi od tytułu kompozycji na gitarę klasyczną: "Tagebuch der Träume".
W 1994 roku, po wielu nagraniach demo, które nie spełniły wysokich standardów muzycznych Adriana, Diary of Dreams wydało swój debiutancki album Cholymelan. Otrzymał entuzjastyczne recenzje prasowe i podbił serca wielu miłośników mrocznych brzmień.
Wkrótce potem Hates postanowił założyć własną wytwórnię Accession Records, której nakładem dwa lata później światło dzienne ujżał drugi album formacji - End Of Flowers. Do tej pory Diary of Dreams opublikowało 26 różnych wydawnictw, w tym DVD, single, EP-ki, doceniony przez krytyków album akustyczny i 12 regularnych albumów studyjnych.
Uznany przez fanów również za teksty, Hates jest znany ze swojego metaforycznego języka oraz ekspresyjnych i dwuznacznych opisów spraw, o których myśli.
Obecna dekada w opinii fanów i krytyków to powrót do najlepszej formy kompozytorskiej i muzycznej w dziejach formacji. Ostatnie albumy ukazują nowe, bardziej organiczne wcielenie zespołu. Zostały wyeksponowane mocniejsze gitary, a w wielu utworach możemy usłyszeć?żywą? perkusję. Jednak to co najważniejsze to dynamiczne, melodyjne, przesycone mrokiem ale i melancholią kompozycje. Więcej piosenek jest śpiewanych w języku niemieckim co również urozmaica klimat i barwy muzyczne ostatnich produkcji zespołu. Potwierdzeniem tezy o powrocie do najlepszej formy jest fakt, że ostatni album Elegies In Darkness z 2014 zajmował przez 3 tygodnie w kwietniu 2014 pierwsze miejsce na niemieckiej oficjalnej liście albumów z muzyką niezależną. Płyta okazała się również ogromnym sukcesem artystycznym i kompozytorskim. Zawierała idealną mieszankę tego co w muzyce formacji jest najbardziej charakterystyczne: mroczną elektronikę, rytm, gitary, mocne melodie, melancholię oraz obrazowy charakter kompozycji. A wszystko to podane w idelnych proporcjach poprzez świetną produkcję całości. Album "Elegies in Darkness" jest już wymieniany przez fanów wśród ich ulubionych dokonań Diary of Dreams. Zupełnie zasłużenie.
Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odkryć magii Diary of Dreams, a jesteście wielbicielami mrocznej, tajemniczej i pięknej muzyki spod znaku Petera Murphy, The Cure, The Sisters Of Mercy, wytwórni 4AD, Depeche Mode,
to po prostu nie możecie przegapić tego wyjątkowego wydarzenia.

Zapraszamy serdecznie!

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW:
ZABRZE: Klub Wiatrak:
- zakup wprost ze strony klubowej - szybkie płatności goingapp - bilet elektroniczny przychodzi na maila klienta.
- w klubie/ w trakcie trwania innych koncertów (piątek/sobota)
- w dniu koncertu od godz:19.00

oraz punkty stacjonarne: wkrótce
ZABRZE: Music Centrum, DW.PKP.

Klub CK Wiatrak
44-806 Zabrze, ul. Wolności 395
tel: + 48 880424128, +48 795489764
website: www.wiatrak.art.pl
Dołącz do nas na facebooku:
www.facebook.com/klubwiatrak