AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Different State
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Different State
Different State

Different State
Different State

Kraj:
Poland / USA

Data powstania:
1992

Gatunek muzyczny:
ambient, electronic, industrial, Post-Industrial

WWW:
http://www.differentstate.com
http://www.myspace.com/diferentstate

Skład zespołu:

Marek Xavier Marchoff - analogues, tools needed
Laura Marchoff - enigmatic[k] voice, moog, korg vocoder
Tom Westbum - clarinet, sax, alto sax, trumpet, effects
Janusz Sokolnicki - lead guitar, tube amp, metal slide
Marcin Polak - electro cymbals
Droin - piano strings, bolt, screws, antique clock


Biografia:

W końcu 1992 r. do dwóch zapaleńców - fanów muzyki ciężkiej, uprzemysłowionej: Industry AW i M.Marchoff, dołączyło następnych dwóch Adam i Greg. W tym składzie zespól zagrał kilka koncertów i nagrał pierwsze oficjalne demo ,,grain'' [spm rec]. Jak wspominają muzycy: "Usłyszeliśmy, że formacja posiada swój charakter gry. Bardzo szybko pomyśleliśmy o nowej produkcji, jeszcze cięższej brzmieniowo. Osiągnęliśmy ten efekt na ,,yield'' [spm rec 1994r.] Oprócz konwencjonalnego instrumentarium wykorzystaliśmy łańcuchy kolejowe, amortyzatory od dużego fiata, kowadło, młoty itd.

W 1995 roku M.Marchoff wyjechał do USA a kapela skoncentrowała się nad nową produkcją studyjną. Ukazał się ,,Knar'' [Pagan rec]. W tym czasie Different State działało prężnie przy organizowaniu małego festiwalu ,,Shock Industry'', który zebrał bardzo dobre recenzje w prasie i radiu.
Po roszadach personalnych zespól nagrał ,,Cardinal Mosaic'' [kpt.sparky] oraz wypuścił kasetę ,,Investigation Committiee on Ambient Phenomena''. Na obu pozycjach słychać zwrot ku klimatom muzyki rytualnej. Ciekawy efekt wprowadziło użycie instrumentów klasycznych, takich jak fagot, trąbka, kontrabas, pianino.
Wytwórnia kpt .sparky zaproponowała wydanie vinyla, co było dla Different State marzeniem. W składzie: Oval, Greg i M.Marchoff został nagrany materiał ,,Dew''.
W roku 2000, zrealizowali płytę ,,Azure'' [vivo rec].
W Nowym Jorku powstało ,,Elements''. Zamknięty w jednym pokoju, na wypożyczonym za ostatnie pieniądze sprzęcie Marchoff nagrał materiał, który uważa za materiał życia. Jak powiedział: „Nigdy dotąd nie miałem kontaktu z absolutem kiedy tworzyłem. Takie uczucie zdarza się jeden raz, jak prawdziwa miłość.”
Następnie powstał materiał -,,Hidden Sounds of Magnetic Field'' (Requiem rec.) oraz “More than Music”.
Kolejnym etapem wydawniczym była współpraca z OVO arts. Jej efektem wydawnictwo: „It Cleans My Wounds”
Od 2007 roku Different State współpracuje z Zoharum. W wyniku tej współpracy został opublikowany split z projektem Sigill: „Spazmatic[k] Spell” oraz reedycja albumu „Knar”, wydanego po raz pierwszy na CD.
10 stycznia 2010 ukazał się najnowszy album zespołu „Throught the falling Eyelid”.