AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Diffuzion - Bodycode


Czytano: 2206 razy

90%


Wykonawca:

Katalog płyt:
Z białoruskim trio pod szyldem Diffuzion miałam przyjemność zapoznać się już wcześniej, kiedy tropiłam wykonawców podobnych do Ayrii czy Psychobitch. Użyta wyszukiwarka nie zawiodła moich oczekiwań wywołując u mnie przyjemne zaskoczenie, iż po tamtej stronie naszej granicy istnieją i (o dziwo) działają tego typu grupy.

"Bodycode" od samego początku wciąga nas w rytm bardzo melodyjny i nie pozbawiony powera. Kawałki są zróżnicowane a wszystkie razem tworzą bardzo spójny materiał. Podoba mi się zwłaszcza pewien zachowany układ. Płytę otwierają taneczne "Falling" i "Wired Tunes", po których tempo zaczyna zwalniać na "One Way" aż dochodzimy do przyjemnego remiksu "Our wings are gone". Następnie muzyka ponownie rozkręca się na "No fear". W dalszej części płyty układ ten pozostaje zachowany, co nieodmiennie kojarzy mi się z dobrą opowieścią, która ma na celu to rozbudzać, to przygaszać emocje odbiorcy.

Moją uwagę przykuły zwłaszcza trzy kawałki. Pierwszym w kolejności jest "Satellites", które samo w sobie jest bardzo przyjemnym, psychodelicznym kawałkiem, a ponadto wpleciono w niego bardzo ciekawy, chiński motyw. Jaki? To trzeba usłyszeć samemu! Drugim jest bardzo dobrze zbudowane, singlowe wręcz "She" a ostatnim – "Round", które po prostu widzę na klubowych parkietach ze względu na chwytliwy motyw refrenu.

Porównywanie wokalu Xev do Ayrii jest bardzo trafne – stylistyka, barwa i maniera śpiewu są wręcz łudząco podobne, aż nasuwa się pytanie – przypadek, czy najzwyklejsze zerżnięcie z dokonań Jennifer Parkin? Zwłaszcza dynamiczne "Join the game" brzmi, jak żywcem wyjęte z jej płyt. Jakby jednak nie było – głos słodki, nonszalancki i naszpikowany efektami pasuje do tej muzyki idealnie. Jeśli ktoś takie wokale lubi – nie będzie zawiedziony.

Muzyka broni się sama w sobie. Doskonale nagrana, świetnie przemyślana i zaaranżowana. Gdyby ktoś powiedział mi, że ta płyta jest dziełem któregoś z zachodnich zespołów – uwierzyłabym. Jak więc widać – u naszych sąsiadów dzieją się rzeczy ciekawe, nad którymi warto się pochylić...

Tracklista:

01.Falling
02.Wired Tunes
03.One Way
04.Our Wings Are Gone (EFF DST Rmx)
05.No fear
06.No Passive Isolation
07.Satellites
08.Delicious
09.Fire
10.She
11.Round
12.Join the game
13.Trapped
14.Wondering
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2011-10-12 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: