AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Digital Angel
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Digital Angel
Digital Angel

Digital Angel
Digital Angel

Kraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2006

Gatunek muzyczny:
darkwave, electro, Gothic, Gothic Rock, synthpop

WWW:
www.facebook.com/DigitalAngelBand
http://www.myspace.com/digitalangelpl

Skład zespołu:

Krzysztof STEFFAN Kmieć - wokal, teksty, kompozycje
Krzysztof ALVAR Witos - programowanie, klawisze
Jacek JACA Romanowski - gitara
Krzysiek Tułecki - gitara basowa
Piotr Szuba-Paszkiewicz - perkusja
Paweł Paszkiewicz - gitaraBiografia:

Zespół powstał w roku 2006 jako projekt muzyczny Steffana - wokalisty, kompozytora i autora tekstów Digital Angel. W skład grupy weszli także Alvaro - odpowiedzialny za programowanie i elektronikę oraz Jacek - gitarzysta. Po 3 latach intensywnej pracy wybrano 12 kompozycji, które znalazły się na debiutanckim albumie "On The Side Of The Angels" wydanym przez niezależną wytwórnię Alchera Visions we wrześniu 2010 roku. Album dostępny na: www.alchera.org

Muzyka zawarta na pierwszej płycie to połączenie tradycyjnego rocka gotyckiego z elementami nowoczesnej elektroniki, dzięki partiom gitary nawiązujące do rocka progresywnego. Oryginalne brzmienie zespołu spotkało się z dużym zainteresowaniem publiczności oraz dj'ów z szeroko rozumianej sceny DARK INDEPENDENT w kraju i za granicą.

W 2009 roku zespół rozpoczął działalność koncertową występując w Polsce, Niemczech, a także w Czechach, gdzie miał przyjemność grać kilkukrotnie z XIII. Stoleti. W 2011 DA zagrał m.in. na Polconie - Ogólnopolskim Konwencie Miłośników Fantastyki, a w 2012 na 3 festiwalach - Tolenstein Fest (CZ), Castle Party i Moonfog Festival.

W 2011 roku szeregi Digital Angel zasilił basista Krzysiek Tułecki, a rok później dołączył perkusista Piotr Szuba-Paszkiewicz, co pozwoliło uzyskać zdecydowanie mocniejsze, rockowe brzmienie.