AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Diorama - Cubed


Czytano: 3546 razy

70%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Moja przygoda z Dioramą zaczęła się od wysłuchania piosenki "The Girls" (z płyty Amaroid) podczas wystepu zespołu w Bolkowie, kilka lat temu. Z małym opóźnieniem, aczkolwiek wielką radością sięgnęłam po "Cubed" - płytę wydaną w 2008/2009.
Płyta schematem nie odbiega od poprzednich, znajdziemy na niej zarówno piękne ballady, jak i energetyczne, szybkie utwory do potańczenia. Tym razem jednak, moim zdaniem, Diorama wykazała się większą dojrzałością, jeśli chodzi o teksty, a także nieco ciekawszym doborem muzyki - jest zdecydowanie łatwiej wpadająca w ucho. Większa dojrzałość, czyli co? (Może z góry uprzedzę, że jestem niereformowalnym mickiewiczologiem i literaturoznawcą z okresu romantyzmu, toteż namiętnie i uparcie uciekam się do nadinterpretacji - np. moim zdaniem "The Girls" to zakamuflowany manifest Weltschmerzu w wersji współczesnej.) Tak więc na "Cubed", Diorama wykazała się głębszym, niż na porzednich płytach, potraktowaniem zagadnień kondycji ludzkiej oraz uczuć targających nami.

Z płyty będą więc zadowoleni i stali fani, jak i ci nowi, którzy nie pogardzą muzyką dodającą siły, bądż relaksującą w wersji balladowej. Muzyką z tekstami, nad którymi warto się zastanowić.
Ja w każdym razie po wysłuchaniu piosenki "Ignite" mam ochotę wziąć całą swoją energię i rozerwać ściany mojej klatki. O i jak przjemnie sie od razu wstaje z taką piosenką brzęczącą w głowie?:)


Płyta wyszła w dwóch edycjach - białej i bonusowej 2 płytowej czarnej.

Tracklista:

01. Child Of Entertainment
02. Acid Trip
03. Ignite
04. Gone Gone Gone
05. Cubed
06. Apocalypse Later
07. Record Deal
08. My Counterfeit
09. Refugee
10. Alpha Animal Complex
11. Golden Boy
12. Lord Of The Lies
13. Stereotype

Bonus CD:

01. Stuckkato
02. Batteries
03. The Hunt
04. Jericho Beach
05. Shadow Play
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2013-04-29 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: