AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Distel
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Distel
Distel

Distel
Distel

Kraj:
Holandia / Netherlands

Data powstania:
2009

Gatunek muzyczny:
ambient, darkwave, industrial

WWW:
www.facebook.com/spekktredistel
www.tuchtunie.nl/distel

Skład zespołu:

æter - syntezatory/wokale
scramasax - perkusja

Biografia:

Distel jest holenderskim elektronicznym projektem składającym się z dwóch członków: æter (syntezatory/wokale) i scramasax (perkusja). Zaczęli oni wydawać swoją niespotykaną mieszankę dźwięków na kompilacjach w 2009. Cztery lata później ich debiutancki album "Puur" został wydany przez wytwórnię Enfant Terrible w dwóch wersjach: regularnym winylu LP i specjalnej edycji z bonusem w formacie 7". Ant-Zen wydał go w formacie CD zawierającym pełny album LP jak również bonusowe utwory.

Brzmienie Distel wymaga swojej własnej definicji: niektórzy mogą nazywać je witch house, podczas gdy inni użyją określenia death disco czy ritual elektro - a zespół nazywa je "ultra/angst pop". Nie ważne, która nazwa najbardziej pasuje, gdyż muzyka Distel jest czystą elektroniką ze wsparciem industrialu i minimal, co wyraża się magicznym, a może nawet okultystycznym nastrojem.

"Puur" jest przerażającym albumem wypełnionym eksperymentalną elektroniką, industrialnymi pejzażami dźwiękowymi i głębokimi, nawiedzonymi wokalami, wspartymi przez oszczędne bity - wyjątkowe połączenie styli, które odmawia wpasowania się w utarte klisze gatunku. Odniesienia nie są łatwe, ale koneserzy Gazelle Twin, November Növelet, wczesnego The Klinik a nawet Autechre, z przyjemnością przeniosą się w dźwiękową koncepcję Distel. Ten album jest piękny, złożony i groteskowy na wszystkich poziomach.