AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Dive - Underneath
Galerie:

Archiwum:

Belgijski pionier muzyki elektronicznej Dirk Ivens wydaje długo oczekiwany nowy album swojego kultowego projektu Dive. "Underneath" to kolejne arcydzieło gatunku dark minimalist elektro.
Po przerwie trwającej ponad dekadę, projekt Dirka Ivens'a Dive wreszcie powraca z nowym znakiem życia. Na nowym wydawnictwie "Underneath", ponownie łączy siły z takimi artystami jak Ivan Iusco i Rafael M. Espinosa. Rezultatem jest burza minimalistycznej elektroniki, której skala waha się od fascynacji do niepokoju: wyraźne rytmy, mroczne, przypominające dźwięki maszyn sekwencje, psychotyczne brzmienie syntezatorów, wplecionych po mistrzowsku z umiejętnie stworzonym atakiem hałasu i dostojnym, gorączkowo maniakalnym i upiornym, surowym wokalem Dirka Ivens'a, który nad tym wszystkim się unosi.
Niektóre utwory, jak rytmiczny "Far Away" czy wybijający ostre tempo "Something", okazują się zaskakująco chwytliwe, ale całość na "Underneath" to groźny potwór, który nieustannie wpycha słuchacza w swój mroczny świat maszyn.
Dostępny od 21 kwietnia 2017 nakładem Out Of Line.

Tracklista:
1. Underneath
2. Far Away
3. Sacred Skin
4. Let Me In
5. From Behind
6. Something
7. Howling Ground
8. A Man Came
9. Melt
10. I Want You
 
Autor: hellium
Tłumacz: hellium
Źródło: Out Of Line / 2017-04-18 / Aktualności


Najnowsze komentarze: