AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Dope Stars Inc. - 21st Century Slave


Czytano: 4780 razy

75%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Kto powiedział, że Włosi są specjalistami od makaronowego relax mix grania? Pochodzący ze słonecznej Italii Dope Stars Inc. szybciutko wyprowadzą z obiegu tą błędną opinię. "21st Century Slave" to zdecydowany atak na oszalałe wskaźniki dźwiękowego potencjometru. Agresja to za duże słowo, ale głośna, wojownicza, punkowa złość pasuje tu jak najbardziej. Bunt przeciw mechanicznemu znieczuleniu świata wyrażany ostrym industrialnym elektro-rockiem i wcale nie łagodnymi syntezatorami. Dope Stars Inc. umiejętnie rozdają muzyczne karty, niejednokrotnie zdobiąc swoim talentem ścieżkę dźwiękową do sagi popularnego horroru "Piła".
Muzycy DSI są nie tylko szybcy i wściekli, są również czarujący. Między ognistymi elektro-gitarowymi partiami typu "daj mi gitarę, a szarpiąc struny wzniecę pożar", wytchnienie przynoszą całkiem poważne, wolniejsze hiciory "When I See You Smile", "Neuromantics", "Outlaw Thrones" czy "It’s for You" – piosenki, które w tym towarzystwie można uznać za cyberpunkowe ballady – jeżeli istnieje coś takiego…:-) Wokal Viktora Love akurat na tym albumie jest bardziej zadziorny i może kojarzyć się z barwą głosu niegdysiejszej gwiazdy metalu, jaką niewątpliwie był Sebastian Bach ze Skid Row (ten to miał power). Tutaj nie słychać aż takiej skali, głos frontmana jest bowiem lekko dopieszczony technicznie. Trzeba przyznać, że "21st Century Slave" stawia do pionu, a jednostki takie jak tytułowy numer wbijają swoją siłą w ziemię. Tak, trójka mrocznych Włochów dobrze odnajduje się w tworzeniu klimatu zamieszania, niepokoju i silnych wrażeń. Płyta naładowana jest pirotechnicznymi efektami – jednak Viktor Love, wokalista grupy, jako inżynier dźwięku dba o to, by nie wdał się chaos, piosenki mają swoją strukturę i nie pozwalają się pogubić, a ich intensywność nie pozwala na znudzenie. Ponadto można całkiem dobrze nauczyć się międzynarodowych, angielskich przekleństw.

"21 st Century Slave" ma w sobie wystarczającą ilość kwasu, by skutecznie wywołać zniecierpliwienie na twarzach sąsiadów pukających w ścianę, przerażonych mocą dźwięku Dope Stars Inc. (czego chcieć więcej…).
.
Tracklista:

01 - Omegadrones
02 - 21st Century Slave
03 - It's Today
04 - When I See You smile
05 - Digital Warriors
06 - Megacorps
07 - Criminal Intents
08 - Neuromantics
09 - Outlaw Thrones
10 - The World Machine
11 - It's For You
Autor:
Tłumacz: Schizev
Data dodania: 2009-12-18 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: