AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Dope Stars Inc. - Ultrawired


Czytano: 3163 razy

90%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Zapowiadana od dłuższego czasu rewolucja nadeszła! Nowy album Dope Stars Inc. "Ultrawired" dostępny do bezpłatnego pobrania m.in. z oficjalnej strony zespołu www.dopestarsinc.com infekuje i poraża nie pozostawiając jednak widocznych zmian na ciele i umyśle słuchacza ale nie pozostawia go również obojętnym na wdzięki 14 numerów zamieszczonych na wydawnictwie. Już pierwsze 2 kawałki na płycie "Better Not To Joke", "Save The Clock Tower" przynoszą zapowiedź tego że nadchodzi coś niezwykle żywiołowego. Jest szybko, tanecznie, jak zawsze w przypadku tego zespołu efektownie. Wokal frontmana Victora Love gładko synchronizuje się z pulsującą sekcją rytmiczną i mocnymi bitami, korzystnie ubarwiając elektroniczne brzmienie, gitary i partie klawiszy bez których album "Ultrawired" absolutnie nie miałby aż takiej mocy. Dalej nic nie zapowiada że ciśnienie w głośnikach drastycznie spadnie, nawet udostępniony parę miesięcy temu singiel "Banksters" który wydawał mi się być pogromcą rodzącego się jeszcze wtedy albumu, teraz spełnia jedynie przypisane mu zadanie nie odstawania od armii pędzących przed nim i za nim numerów z których właściwie o każdym napisać by można inną historię o wspólnym zakończeniu:
It is Now or never.
Forever yours.
Dope Stars Inc.
The Ultrawired.
Odrobinę zmieniamy klimat, pora uspokoić dynamicznie wstrząśnięty mózg. Po pierwszych taktach 12 utworu "We Are The New Ones" po prostu opadły mi ręce… z zachwytu;) i uczucie to nie opuszczało mnie już do ostatniej 14 piosenki na płycie. Kapitalnie wyważone, nieco wolniejsze, przewodzące wyraźną melodię piosenki które tym razem obok partii głównego wokalu wzbogacone są delikatnymi chórkami wykonanymi przez pozostałych Dopersów.
Reasumując - album bardzo dopracowany, pełen skumulowanej energii, bez toksycznych naleciałości, mimo pozornego chaosu, produkcyjnie doskonały, innymi słowy płyta nie posiadająca słabych punktów. Niemniej jednak właśnie takich dzieł oczekuje się od artystów tego formatu którzy z płyty na płytę szukając nowych ścieżek wyznaczają muzyczne trendy i władają gustami swoich fanów choć te podobno według własnej woli bywają różne.

Generacja Ultrawired wsparta talentem muzyków Dope Stars Inc. rozpoczęła inwazję.
Nie broń się przed nią… Dołącz!

Tracklista:

01. Better Not To Joke
02. Save The Clock Tower
03. Cracking The Power
04. Banksters
05. Lies Irae
06. Blackout
07. Get Young
08. No Life Belongs To You
09. Two Dimensional World
10. Run Mother****er Run
11. Pwning The Network
12. We Are The New Ones
13. Riding Ufos
14. Thru The Never
Autor:
Tłumacz: Schizev
Data dodania: 2011-06-10 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: