AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Eternalovers
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Podobni wykonawcy:

Eternalovers
Eternalovers

Eternalovers
Eternalovers

Kraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2009-06

Gatunek muzyczny:
dark ambient, trip-hop

WWW:

http://www.myspace.com/eternalovers2010

Skład zespołu:

Luna - melorecytacja, teksty, dźwięk
Alphard - melorecytacja, teksty, instrumenty klawiszowe, produkcja muzyczna

Biografia:

Eternalovers to polski niekonwencjonalny projekt muzyczny założony przez małżeństwo w czerwcu 2009 roku w Wejherowie. Zespół oscylując wokół eksperymentalnej, mrocznej muzyki elektronicznej, stylu down tempo i dark ambient, wydał debiutanckie promo własnym sumptem w kwietniu 2010 roku, pt. ''In Your Naked Accessions''. Powyższy materiał to dziesięć osjanicznych kompozycji muzycznych opartych na melancholijnych, ponurych aranżacjach. Promo zawiera między innymi utwór Supreme Vampiric Evil - Opus Inferni, bazujący na pianinie, poświęcony takim polskim kompozytorom, jak Wojciech Kilar i Krzysztof Komeda.
Dystrybucją debiutanckiego krążka zainteresowały się polskie i zagraniczne wytwórnie: Heerwegen Tod Production, Naturmacht Productions, No Angels Productions.
W pazdzierniku 2011 roku Eternalovers zrejestrował w North Studio pierwszy oficjalny album, pt. ''Silence of Sorrow''. W ramach promocji albumu został zrealizowany teledysk do utworu My Silence. W utworze Tribute to Komeda wykorzystano utwór pianisty jazzowego Krzysztofa Komedy, pt. Koukol Loughs. Utwór Kochać i tracić, jest interpretacją wiersza polskiego poety Leopolda Staffa. Najnowszy materiał muzyczny zawiera twórczość, która wyewoluowała w kierunku dark trip hopu, nu jazzu konsolidując z zakorzenionym w duecie ambientem.
Eternalovers to astralna, abstrakcyjna wizja innego wymiaru świadomości.