AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Fenix Tour - Batalion D'amour & The Poisoned Hearts
Fenix Tour - Batalion D'amour & The Poisoned Hearts - Warsaw, Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka
Rozpoczęcie: Sobota 2018-01-20 19:00
Zakończenie: Sobota 2018-01-20 23:55
Wstęp: ???
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert
Miejsce:Poland, Warsaw, Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka (Potocka 14)
Zapraszamy serdecznie na kolejny koncert w ramach kontynuacji trasy Fenix Tour! Tym razem widzimy się w Warszawie w klubie Potok Pub, zagramy wraz z zespołem The Poisoned Hearts. Nie może Was tam zabraknąć!

Miejsce: Potok Pub, Warszawa
Godzina otwarcia klubu: 19:00
Start koncertu: 20:00
Info o sprzedaży biletów wkrótce!

BATALION D'AMOUR to doświadczony zespół grający melodyjnego rocka. W 2016 roku grupa na dobre powróciła na polską scenę muzyczną z bardzo wysoko ocenioną przez media i środowisko muzyczne płytą "Fenix", dystrybuowaną w Europie, USA i Japonii; jest to szósty krążek w dyskografii formacji. To, co wyróżnia zespół, to niesamowita energia, którą przekazują publiczności podczas koncertów, głównie za sprawą ekspresyjnej wokalistki, która zaraża swoją żywiołowością. Ciekawe melodie, niebanalne teksty utworów, mocny, nietuzinkowy wokal Karoliny Andrzejewskiej (laureatka wielu konkursów wokalnych, nominowana do Wokalistki Roku 2016 w radiostacji Antyradio) - to wszystko wpływa na niepowtarzalną aurę koncertów zespołu i sprawia, że każde spotkanie z Batalion d?Amour zapada głęboko w pamięć.
"Fenix" jest drugą płytą nagraną z Karoliną Andrzejewską jako wokalistką zespołu. Nowy album został wydany 4 listopada 2016 roku przez niemiecką wytwórnię Echozone - był to międzynarodowy debiut formacji. W Polsce album "Fenix" jest dystrybuowany przez Sonic Records - wyłącznego dystrybutora Adele na Polskę.
Na płycie pojawiają się znakomici goście: John Porter, Tomasz Grochola z Agressivy 69, Łukasz Belcyr, Łukasz Pilch i wielu innych, a sam album jest bardzo uniwersalny - jest to szeroko pojęta muzyka rockowa o zabarwieniu alternatywnym.
Z dnia na dzień przybywa coraz więcej pozytywnych recenzji zarówno od nabywców płyty, jak i od magazynów i portali muzycznych. Magazyn Teraz Rock ocenił nowy krążek na 4,5 gwiazdki na 5 możliwych, co było jednym z najlepszych wyników wśród polskich zespołów w ostatnim kwartale 2016 roku. Nowa płyta została również mocno doceniona w podsumowaniach roku 2016: zespół otrzymał m. in. nominację singla "Charlotte" do Utworu Roku 2016 oraz 4 miejsce w zestawieniu Najlepszych Płyt Roku 2016 według redaktorów magazynu Teraz Rock, a także nominację Karoliny Andrzejewskiej do Wokalistki Roku 2016 oraz płyty "Fenix" do Płyty Roku 2016 w radiostacji Antyradio. Singiel "Charlotte" znalazł się w czołowej 20-stce listy Turbo Top Antyradia, gdzie utrzymywał się przez 5 tygodni z rzędu, plasując się w dniu oficjalnej premiery na 8. miejscu.

THE POISONED HEARTS to zespół, którego muzyka łączy w sobie silną fascynację New Romantic i New Wave. Jeśli dodać tu brzmiące nowocześnie, chwytliwe melodie, słychać że inspiracje nie są ograniczeniem twórczym, a piosenki wyraźnie zaszczepiono popem.

W odróżnieniu od innych zespołów używających jednocześnie instrumentów gitarowych i elektroniki, tutaj każda nuta jest grana na żywo lub zaprogramowana ręcznie, a nie z automatycznego aranżera. Całości dopełnia charyzmatyczny, nisko śpiewający wokalista na długo pozostający w pamięci słuchaczy.

Grupa działająca jako trio zadebiutowała jesienią 2014 samodzielnie
wydanym singlem wyprodukowanym przez Tomasza "Vasyla" Wasyłyszyna zawierającym utwory "The Voyeur" oraz "The Night".

Kierunek wybrany przez TPH to przede wszystkim pisanie piosenek - w formie pomiędzy ekspresją, budową specyficznego nastroju i
aranżacyjnym minimalizmem. To znaczy - gdzie emocje płynące z utworów są najważniejsze - znacznie bardziej istotne od tzw. "wirtuozerii".

Naszą muzykę można usłyszeć w różnych stacjach radiowych w kraju i za granicą - od mainstreamu aż po niezależne.

Gramy także koncerty, które są dla bardzo ważnym elementem naszej aktywności... Kochamy występy na żywo dla coraz bardziej rosnącej publiczności.

W początku roku 2017 ukazała się EPka "Eternal Hunger", której wydawcą jest Darkpage.