AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Geeta po raz pierwszy w Polsce!
Ostatnie tematy na forum:

Kanadyjska artystka o pseudonimie Geeta zagra koncerty w Gdańsku, Łodzi, Kwidzynie i Warszawie. Finałem polskiej części trasy będzie występ 11 maja w CDQ (19.00, bilety 35 zł), do którego wokalistka zaprosiła warszawskie zespoły Lil Ironies i Traces to Nowhere. Debiutujące "małe Ironie" zagrają przed Geetą także w łódzkim Bajkonurze dwa dni wcześniej.
 

GEETA to wokalistka, producentka i poetka z Montrealu. Mówi o dźwiękach, które tworzy, że są prawdziwe, delikatne i surowe. Inspiruje się wolnością, szaleństwem, ludźmi, sztuką i życiem. Performerka występuje na różnego rodzaju scenach – od klubów, poprzez teatry, pokazy mody, aż po duże festiwale. Jej występy to mocne, transowe show łączące elektronikę, z graniem na żywo, oraz surrealistyczną poezję z ekspresyjnym i melancholijnym śpiewem. Geeta – wokalistka o imponujących możliwościach - wykorzystuje głos jako dodatkowy instrument, tworząc z pomocą analogowych efektów kolory, tekstury, oraz odrealnione pejzaże dźwiękowe.
 


Artystka współpracowała z wieloma twórcami z dziedzin muzyki, filmu oraz video. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Glastonbury Festival, New Cinema Festival, Fringe Pop Festival i wielu innych, otrzymała grant na produkcję muzyki teatralnej od Quebec Council of Arts, w 2013 r. była zaproszona do współpracy muzyczno-producenckiej do Erywania przez Armenia Arts and Cultural Sudies Laboratory. W Montrealu współpracuje z chórem Art and Muse.

Szczegóły trasy koncertowej w Polsce:
 
8 maja – Gdańsk NCK support  Symetria
9 maja – Łódź, Bajkonur support lil Ironies
10 maja – Kwidzyn, Stowarzyszenie Underground
11 maja – Warszawa CDQ support lil Ironies + Traces to Nowhere

Ponadto lil Ironies będzie można usłyszeć 8go maja w poznańskich kontenerach.
 


 
Autor: pornocreep
Tłumacz: morrigan
Źródło: / 2014-05-05 / Wydarzenia


Najnowsze komentarze:


centrums

centrums
Napisano: 2014-05-13 12:17:42
Super, chyba wybiorę się zobaczyć ja na żywo.