AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
God's Bow
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

God's Bow
Zdjęcie promo zespołu 2007

God's Bow
God’s BowKraj:
Polska / Poland

Data powstania:
1997-04-01

Gatunek muzyczny:
darkwave, ethereal

WWW:
http://www.godsbow.com
http://www.myspace.com/godsbow

Skład zespołu:

Agnieszka Kornet - wokale
Krzysztof Pieczarka – instrumenty klawiszowe, programowanie

Biografia:

Zespół God´s Bow powstał w Szczecinie w kwietniu 1997 roku jako odłam zespołu PCM, grającego wówczas muzykę o dość mocnej, elektroniczno-industrialnej wymowie. Dwóch członków owej formacji (KeyP i SidjaGG) obok zaangażowania w rodzimy zespół, robiło na boku muzykę nieco spokojniejsza, elektroniczną, ocierającą się o ambient... Na jednej z prób formacji PCM przedstawili kilka pomysłów Agnieszce Kornet proponując współpracę. Tak wiec powstał zespól God´s Bow, którego styl muzyczny można określić jako elektro-dark-wave z wpływami elementów muzyki ambient i ethno. 

Pierwsze swoje utwory grupa zaprezentowała na festiwalu Castle Party´97 w Bolkowie, na którym to została zauważona przez małą jeszcze wówczas wytwórnię Black Flames Records z Poznania, z ową firma zespół zawarł umowę i nagrał swój debiutancki album "Twilight“. Niedługo potem parę utworów z "Twilight" ukazało się na wielu samplerach zachodnich, m in. na niemieckim "Hyperium New Classics vol.1" (utwór "Cleopatra") obok takich zespołów jak Ophelia´s Dream czy Love Is Colder Than Death; ponadto utwór "My Fault" zagościł na amerykanskiej składance "Goth Tales vol. 1 – Nightfalls", angielskiej "New Alternatives 4" obok Attrition czy Swan Death a w 2000 roku na japońskiej składance "Subhuman"; piosenki zespołu God´s Bow znaleźć także można na kompilacjach "Angel Child vol.4"(Szwecja) oraz na najnowszych niemieckich wydawnictwach kompilacyjnych jak "Cantara III" oraz "Angels Delight 3" obok zespołów takich jak m in. L´áme Immortelle, Mila Mar, In The Nursery. 

W 1999 roku album "Twilight" ukazał się na Zachodzie Europy za pośrednictwem firmy Dion Fortune/SPV, a wraz z nim wiele artykułów i wywiadów w znaczących pismach m in. niemieckim "Orkus" i "Sonic Sedeucer", w belgijskim "Side Line", angielskim "Hard Wired" i w wielu zinach poświęconych muzyce elektronicznej. Od czasu ukazania się debiutanckiej płyty zespół miał okazje grac na wielu koncertach i festiwalach, miedzy innymi na rodzimym Castle Party czy Dark Beat Festival w Legnicy obok takich znakomitości jak m in. Clan of Xymox, Garden of Delight, Inkubus Sukkubus, Attrition czy Psyche; miał okazje również koncertować w Szwecji i Niemczech zjednując sobie wielu sympatykowi i fanów. God´s Bow jest również autorem coverow; z repertuaru zespołu Depeche Mode zespół wybrał i nagrał swoja wersje utworu "The Things You Said", który znalazł się na polskiej składance "Master of Celebration"; natomiast na składance "Prayers for Disintegration" poświęconej twórczości zespołu The Cure znalazł się cover utworu "Plainsong". God’s Bow nagrał te utwory już jako duet, gdyż w tym czasie SidjaGG postanowił odejść od zespołu. 

Pod koniec 2000 roku grupa nawiązała współpracę z niemieckim zespołem Endraum. Rezultatem jej było nagranie drugiego albumu grupy "What´s Beyond the Suns“ w studiu Weisser Herbst we Frankfurcie nad Menem pod czujnym okiem Romana Rüttena, który został producentem płyty. Na tym współpraca się nie skończyła – God´s Bow nagrał swoja wersje utworu "Pale Blue the Silence", która ukazała się na najnowszej płycie Endraum zatytułowanej "Herzklang Spiegelt am Strassenrand".
Wczesna jesienią 2001 roku miała miejsce premiera albumu "What´s Beyond the Suns“ w Polsce. 

W styczniu 2002 roku God´s Bow pojechał do Belgii, gdzie wziął udział w konkursie Euro Rock Indoor Fetival w Antwerpii. Występ zakończył się dużym sukcesem – grupa wygrała konkurs i została zaproszona do występu na Euro Rock Summer Festival w Lommel (Belgia), jednym z największych festiwali muzyki independent w Europie. Dla zespołu nowy rok 2002 zaczął się wiec bardzo pomyślnie. Niedługo potem God´s Bow zagrał kilka koncertów promujących składankę poświęconą grupie The Cure i przy okazji swój najnowszy album.
W kwietniu 2002 nastąpiła zachodnia premiera płyty "What´s Beyond the Suns". Płyta pojawiła się w sklepach w Niemczech dzięki dystrybucji Strange Ways/Indigo – jednej z najlepszych niemieckich firm skupiających u siebie takie gwiazdy jak chociażby Deine Lakaien czy Wolfsheim. Dzięki temu wzrosło zainteresowanie zespołem, posypały się wywiady do wszystkich najważniejszych pism muzycznych w Niemczech (miedzy innymi tj. Orkus, Sonic Seducer, Zillo) i pozostałych krajach Europy. God´s Bow zaczął zbierać bardzo pozytywne recenzje w owych pismach, zinach, jak i na stronach internetowych poświęconych muzyce niezależnej, gotyckiej i elektronicznej. Grupa zaczęła tez dawać koncerty prezentując swój najnowszy materiał m.in. jako support zespołu The Crüxshadows, który właśnie grał trasę koncertową po Europie, oraz jako support zespołu Deine Lakaien we Freiburgu; dzięki tym występom God´s Bow zaczął pozyskiwać nowych fanów i zaobserwował spore zainteresowanie swoja twórczością... 
Koniec lipca zespół spędził w Polsce grając w Bolkowie na Castle Party Festival, na poczatku sierpnia zagrał na Euro Rock Festival w Lommel w Belgii. Na tym nie koniec – w tym roku zespół wystąpił w Niemczech na Herbstnächte Festival, oraz w Austrii na Black Nation Day Festival. 
Jesienią 2002 God´s Bow został zaproszony przez zespół Deine Lakaien do odbycia trasy koncertowej "White Lies part II", w roli zespołu supportującego tą niemiecką grupę. Łącznie Agnieszka z KeyP zagrali 15 koncertów, podczas których obejrzało ich razem 20 tysięcy osób. Była to doskonała okazja do poszerzenia grona odbiorców i zdobycia sporej rzeszy nowych fanów. 
Tego samego roku God's Bow zremixował utwór "Someone Could" dla Common Dream. 

Rok 2003 zaczał sie dla zespołu pomyślnie – tym razem duo znów zawitało do Belgii, aby zagrać koncert na Eurorock Winter Festival obok m. in. Corvus Corax. Tego roku grupa wystapiła jeszcze dwa razy – na Wave Gotik Treffen w Lipsku i ponownie w Belgii jako headliner imprezy LeFantastique Night VI.
W międzyczasie zespół zaczał pracę nad najnowszą płytą oraz pracował nad remixami dla innych grup, m. in dla grupy Mila Mar, gdzie wersja God´s Bow "In the Name of..." ukazała się później na limitowanej edycji najnowszej płyty w/w grupy, zatytułowanej "Picnic on the Moon"; dla zespołu Hungry Lucy God´s Bow remixuje utwor "In the Circle" - pojawia się on na limitowanym dwupłytowym wydaniu albumu zatytułowanego "Glo".
Znowu zespół ponawia współpracę z Endraum, czego efektem jest wspólny utwór pt. "Ein letztes Mal", ktory to pojawił się w 2004 roku na płycie niemieckiego duo zatytułowanej "Traumstaub". 
Natomiast współpraca z Łukaszem Pawlakiem (Nemezis) owocuje wspólnym utworem pt. "Nostalga". Można go usłyszeć na kolejnej edycji wydawnictwa/projektu "City Songs XV". 

W lipcu 2004, na rodzimym Castle Party, grupa pokazała się publiczności po raz pierwszy w poszerzonym składzie – na scenie oprócz wokalu Agnieszki i elektronicznego instrumentarium KeyP, można było usłyszeć tych oto muzykow: B.Deutung (m.in. The Inchtabokatables, Deine Lakaien, Mila Mar) grający na wiolonczeli, Lars Watermann (m.in. Mila Mar) – klasyczny zestaw perkusyjny i Adam Dziewiałtowki-Gintowt (m.in. Cotton Fields, Dikanda, La Foret Sacree) – instrumenty perkusyjne.


W latach 2005/2007 zespół zremiksował wiele utworów różnych grup. Były to m.in. "Unveiling The Secret" zespołu Psyche (płyta "Unveiling The Secret 2.0"/Endless Records 2006), "This Above All" dla Mind:State ("Decayed-Rebuild"/Alfa Matrix 2007) , dla :Wumpscut: "Remember One Thing" ("Body Census"/Beton Kopf Media 2007), dla Dark Territory "Vrijdag" ("Deliverance"), "Wave" dla Fearing Christmas ("Die Morgennacht" (Modern Entertainment), dla rodzimego Agonized by Love "Soul's Humility" ("All of White Horizons"/Alfa Matrix 2005) i "Angel 0708" dla Rumours About Angels ("Birth Process"). 

W latach 2006/2007 God’s Bow nagrał trzecią podwójny (poszerzony o płytę z remiksami) album zatytułowany "Follow", którego premiera miała miejsce 26 października 2007. Płytę tą zespół wydał poprzez własną wytwórnie Lyre Studios (dotychczasowa wytwórnia zespołu Black Flames zakończyła działalność). W nagraniu "Follow" goscinnie wzięli udział grajacy na wiolonczeli B.Deutung (znany m.in. z Deine Lakaien,The Inchtabokatables, Mila Mar) i na pianinie Roman Rütten (Endraum). Premierę "Follow" poprzedziło wydanie singla "Helpline". Oba wydawnictwa wzbogacone zostały o remiksy w wykonaniu znanych grup jak :Wumpscut:, Psyche , Controlled Collapse, Endraum, The Frozen Autumn, Dark Territory, C.H.District, Final Selection, Weave, God's Own Medicine, Hungry Lucy, DJ Kenneth’A i Fearing Christmas.