AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
God's Bow - Follow


Czytano: 4039 razy

30%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Szczecińska grupa God’s Bow proponuje nam 12 utworów i dodatkowo, w ramach urozmaicenia jeszcze 10 remiksów. Dość sporo i wydawałoby się, że wystarczająco, jednak nie zapominajmy, iż liczy się przede wszystkim jakość, a nie ilość. Właśnie tu to powiedzenie sprawdza się idealnie. A mogło być tak pięknie... 

Album otwiera „Empathy”, przyjemne wprowadzenie w niezwykły mistyczny świat magii orientu. Kojąca muzyka, która działa na nasze zmysły, zabierając nas w podróż poza granice naszej rzeczywistości. Takty przyspieszają i mamy płynny przeskok do kolejnego utworu „Tomorrow”. Oczarowanie jednak zdaje się powoli zanikać, kiedy tylko nasza wokalistka ujawnia „potężniejsze walory” swojego głosu. Tak lekka i zwiewna muzyka staje się przez to cięższą. Najgorzej brzmiącymi utworami, które zupełnie nie przypadły mi do gustu, są „Helpline”, „Cold” oraz „Under Heavy Sky”. Po rozczarowaniu jednak pojawia się nutka nadziei w postaci „Wave Awakes”. Niesamowite dźwięki, rytmika i bardziej dopasowany głos wokalistki, będący dodatkowym elementem muzycznym wzbogacającym tło utworu. Znów możemy zatopić się w ramionach fantazji i dać się ponieść wyobraźni, tańcząc w transie. Podobnie jest przy „Mosaic”. Jeden z nielicznych kawałków gdzie wokalistka śpiewając współgra z muzyką, gdzie głos nie wysuwa się na prowadzenie i nie przeszkadza w jej słuchaniu. Natomiast całość zamyka przyjemny instrumentalny „Serenity” i tytułowy spokojny „Follow”. 

Pozostaje nam kwestia remiksów, gdzie popisali się Wumpscut oraz Final Selection tworząc naprawdę niezłą muzykę, która nadawałaby się na niektóre imprezy. Reszta to ciekawe eksperymenty, spokojne i nieco szybsze nadające zupełnie inne brzmienie utworom, takie jak ostatni „This Perfect Time” zremiksowany przez Dark Territory, czy remiksowy track numer 5 „Helpline”. 

Zespół nie wzbudził we mnie większego zainteresowania. Całkowicie nie przypadł mi do gustu miejscami wokal, muzycznie natomiast oceniam płytę zdecydowanie bardziej na plus.

Tracklista: 

1. Empathy
2. Tomorrow
3. I Know
4. Helpline
5. Wave Awakes
6. This Perfect Time
7. Hike
8. Mosaic
9. Cold
10. Under Heavy Sky
11. Serenity
12. Follow

Bonus CD Tracklista: 

1. This Perfect Time remix by Controlled Collapse vs. Psyche
2. Helpline remix by Final Selection
3. Helpline remix by Wumpscut
4. This Perfect Time remix by C.H.Districkt
5. Helpline dead air mix by Weave
6. This Perfect Time remix by Fearing Christmas
7. The Perfect Time remix by The Frozen Autumn
8. Helpline remix by God’s Own Medicine
9. This Perfect Time remix by Endraum
10. This Perfect Time remix by Dark Territory
Autor:
Tłumacz: Kirke
Data dodania: 2009-01-11 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: