AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
IAMX Metanoia Tour
IAMX Metanoia Tour - Gdańsk, B90
Rozpoczęcie: Piątek 2016-03-04 20:00
Zakończenie: Piątek 2016-03-04 00:00
Wstęp: 85-105zł
Www: Zobacz
Autor: Jenna_Malique
Kategoria: Koncert + impreza
B90B90

Polska
Gdańsk
Doki 1

Chris Corner znany jako IAMX powraca do Polski na 2 koncerty! Mroczny kapłan zimnej elektroniki 4 marca odwiedzi gdański klub B90, a 5 marca pojawi się w poznańskim Eskulapie. Koncerty promować będą wydany na początku października 2015 roku album "Metanoia".

- IAMX to moja publiczna terapia - mówi Chris Corner. - To mój sposób komunikacji ze światem, metoda by otworzyć swoje serce i tańczyć w tym samym czasie. To także wymówka by móc ze sobą igrać, by odkrywać poszczególne fragmenty swojej osobowości, nie musząc robić tego na co dzień.

Metanoia to szósty, wydany jako IAMX, album Cornera. Jest kamieniem milowym w twórczości angielskiego multiinstrumentalisty, producenta oraz kompozytora. Konsekwentnie przykuwając uwagę charakterystycznym stylem, Corner stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej sceny elektronicznej.

- Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę ogłosić stworzenie nowego wydawnictwa, wręcz ekstatycznie cieszę się, że mój muzyczny bękart zaszedł tak daleko. Na krążku jest prostsze brzmienie, które przypomina moje wcześniejsze dokonania. Pojawia się czysta elektronika, pełna zmysłów dystopia Człowiek kontra Maszyna – tłumaczy Corner.

Odciskając uprzednio swoje piętno jako członek i jeden z założycieli Sneaker Pimps, Corner wykuł nową tożsamość dając się poznać jako IAMX. Gwałtowne połączenie nietuzinkowych melodii, chwytających za serce, osobistych tekstów oraz charyzmatycznych występów poskutkowało zebraniem licznej rzeszy wiernych fanów na całym świecie.

IAMX rozwinął się, zaczynając od enigmatycznych projektów studyjnych - obecnie przedstawia ekscentryczne, zaangażowane live acty. Nie szczędzi jednocześnie wysmakowanych wizualizacji, kostiumów oraz obecności na scenie dodatkowych muzyków.

4.03.2016 B90/Gdańsk
Godzina: 20:00

Bilety:
85 pln- http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,336.html
95pln- przedsprzedaż
105 pln- w dniu koncertu


ip/JM