AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
IAMX
IAMX - Poznań, Eskulap
Rozpoczęcie: Sobota 2016-03-05 20:00
Zakończenie: Niedziela 2016-03-06 03:00
Wstęp: 85/95/105PLN
Www: Zobacz
Autor: hellium
Kategoria: Koncert + impreza
EskulapEskulap

Polska
Poznań
ul. Przybyszewskiego 39
Agencje Go Agead i P.W. Events zapraszają na dwa koncerty IAMX! Chris Corner powraca do Polski na 2 koncerty! Mroczny kapłan zimnej elektroniki 4 marca odwiedzi gdański klub B90, a 5 marca pojawi się w poznańskim Eskulapie. Koncerty promować będą wydany na początku października album " Metanoia". Sam Corner o krążku mówi tak:
"Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę ogłosić stworzenie nowego wydawnictwa, wręcz ekstatycznie cieszę się, że mój muzyczny bękart zaszedł tak daleko. Na krążku jest prostsze brzmienie, które przypomina moje wcześniejsze dokonania. Pojawia się czysta elektronika, pełna zmysł...ów dystopia Człowiek kontra Maszyna."

IAMX
5.03 Eskulap/Poznań
19:00 - otwarcie klubu
20:00 - rozpoczęcie koncertu
Bilety:
85 pln- http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,337.html,  
95 pln- Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, CIM, Rock Long Luck
105 pln- w dniu koncertu

"IAMX to moja publiczna terapia" - mówi Chris Corner. "To mój sposób komunikacji ze światem, metoda by otworzyć swoje serce i tańczyć w tym samym czasie. To także wymówka by móc ze sobą igrać, by odkrywać poszczególne fragmenty swojej osobowości, nie musząc robić tego na codzień".

"Metanoia" to szósty, wydany jako IAMX, album Cornera. Jest kamieniem milowym w twórczości angielskiego multiinstrumentalisty, producenta oraz kompozytora. Konsekwentnie, przykuwając uwagę charakterystycznym stylem, Corner stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej sceny elektronicznej.

Odciskając uprzednio swoje piętno jako członek i jeden z założycieli Sneaker Pimps, Corner wykuł nową tożsamość, dając się poznać jako IAMX. Gwałtowne połączenie nietuzinkowych melodii, chwytających za serce, osobistych tekstów oraz charyzmatycznych występów poskutkowało zebraniem licznej rzeszy wiernych fanów na całym świecie.
IAMX rozwinął się, zaczynając od enigmatycznych projektów studyjnych. Obecnie przedstawia ekscentryczne, zaangażowane live acty. Nie szczędzi jednocześnie wysmakowanych wizualizacji, kostiumów oraz obecności na scenie dodatkowych muzyków.