AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
IAMX - The Alternative


Czytano: 11335 razy

85%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Zawsze zanim dam płycie 10/10 poważnie się zastanawiam. Teraz też się zastanawiam bo sceptycznie podchodziłam do nowej płyty ex-lidera Sneaker Pimps, który to był gwiazdą mysłowickiego OFF Festivalu.
Tak czy inaczej, nie da się mówić o IAMX nie wspominając o przeszłości muzycznej Cornera w Sneaker Pimps. Pierwsza płyta wydana w 1996r. (Becoming X) odniosła sukces ale w tamtym okresie na scenie trip-hopowej byli też tacy giganci jak Massive Attack czy Portishead toteż damski wokal Kelli Dayton niezbyt się sprawdzał. Żeby nie mówić że wywalono ją aby pozbyć się rutyniarstwa powiem że po prostu podziękowano jej za współpracę.
Jednak po 3 studyjnych płytach Chris wydał swój debiutacki album Kiss And Swallow (2004). Tak zaczęło się IAMX.
Gdy przypominam sobie marcowy koncert Depeche Mode, gdzie supportem było The Bravery dochodzę do wniosku że Sam Endicott w porównaniu do Chrisa Cornera jest dzieciakiem który nie wie co to syntezator. Większość brytyjskich tzw. "alternative bands" to sfrustrowani licealiści czy co?
IAMX tworzy dobrą wypadkową muzyki Depeche Mode z czasów Violatora i Ultry oraz najlepszych singli Placebo (vide Bitter End, Every You Every Me). Bo jak inaczej interpretować kowbojską zadziorność Nightlife jak nie jako aluzję do Personal Jesus? A czym jest Negative Sex jeśli nie electro wersją Bitter End?
Corner manipulując rockiem i electro nie bawi się w kolejny zespolik który ma być wylansowany przez MTV2 Spanking New Music. Mówiąc o seksie, biseksualności, narkotykach i błędnych wyobrażeniach na temat polityki (President) na pewno nie ma nic wspólnego z siłującymi się na rebel-image zespołami założonymi przez 16-latków.

Teraz tylko pozostaje nadzieja że nie nadejdzie boom na electro-rockowe zespoły z męskim wokalem (vide Iris). Chociaż tym razem Corner się nie spóźnił.


Tracklista:
01 President
02 The Alternative
03 Nightlife
04 Lulled by Numbers
05 Song Of Imaginary Beings
06 The Negative Sex
07 Bring Me Back a Dog
08 S.H.E
09 Spit It Out
10 After Every Party I Die
11 This Will Make You Love Again
Autor:
Tłumacz: _lin
Data dodania: 2006-09-16 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: