AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
IAMX - The Unified Field
Wykonawca:

Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

Archiwum:

Najnowszy singiel IAMX, zatytułowany "The Unified Field", ukazał się 3 grudnia nakładem 61 Seconds.

"Schizofreniczna wrodzona skromność" to słowa, jakimi frontman IAMX - Chris Corner opisuje "The Unified Field", nawiązując do powszechnie cenionego albumu "Volatile Times".

Ci, którzy dobrze znają twórczość projektu, na pewno zgodzą się, iż opis ten pasuje do wydawnictwa niczym aksamitna, czarna rękawiczka. "Chcę aby to Tobą poruszyło, pi********** Tobą i kierowało psychologią Twojego potomstwa." Tuż przed premierą piątego długogrającego albumu IAMX na początku 2013 roku, singiel "The Unified Field" ukazał się na całym świecie trzeciego grudnia za pośrednictwem 61 Seconds.

Pierwotny, zmysłowy, a zarazem niebezpieczny i filozoficzny, inteligentny i głęboki, Corner uosabia sferę łączącą w całość umysł, serce i niebo, a jednocześnie jest bardzo świadomy istnienia wrodzonych rytmów i melodii. Utwór "The Unified Field" jest tego najlepszym przykładem. "Piosenka ta jest oparta na teorii naukowej, zakorzenionej w fizyce kwantowej, która dąży do zgromadzenia wszystkich innych teorii naukowych w celu zniwelowania różnic pomiędzy świadomością, duchowością i nauką... teoria łącząca wszystko w jedno," wyjaśnia skwapliwie. "Uważam, że teoria ta jest pełna siły i bardzo ekscytująca. Chociaż krąży od tysiącleci od taoizmu do Einsteina, to dopiero teraz podejmowanych jest coraz więcej badań naukowych, popierających jej ideę. "Chociaż tło piosenki jest mocne i bardzo koncepcyjne i zawiera treści, które wywołałyby spore rumieńce u Mensa, to kawałek sam w sobie jest epicki i ekspansywnie atmosferyczny, zakorzeniony w beatach mocnego elektro, pasujący i do przestrzeni mglistego lasu jak i do parkietów klubowych. "Przez te wszystkie rzeczy budzę się ze snu w środku nocy z szybszym biciem serca i płonącą wyobraźnią," kontynuuje temat utworu. "Niektórzy naukowcy gałęzi nauki fizyki kwantowej wpadli na pomysł, że świadomość przenika i kreuje wszystko co istotne, a w centrum istnieje coś, co łączy wszystkich i wszystko w nierozerwalną całość. Wiem, że wszyscy ludzie znają to dokuczliwe uczucie, że jesteśmy po prostu uwikłani w sieć rzeczy, a cząsteczki każdego z nas są jedynie zrekonstruowanym gwiezdnym pyłem, krążącym po świecie od bilionów lat…"

Obok remiksów w wykonaniu electro projektu My Love Machines ze Szwajcarii, tworzącego muzykę w stylu wirującego,głębokiego house’u, i Faux Tales, który nagrał klubowy remix, na krążku znajdziemy także odświeżoną wersję ballady "Quiet Mind", która podkreśla charakterystyczny wokal Chrisa. "Powiedziałbym, że kawałek 'Quiet Mind' ukazuje akustyczną różnorodność tego wydawnictwa," Chris wyjaśnia: "Jak i na wszystkich nagraniach IAMX, tak i w tym utworze, dominującym dźwiękiem jest elektronika, ale tym razem w bardziej subtelnym wydaniu i w większej interakcji z człowiekiem. Oczywiście, surowe emocje stanowią wciąż ogromną część tego albumu. To jest po prostu to, kim jestem i co robię i nie potrafię pójść o krok dalej, nie ukazując tych rzeczy. "

Założona w 2004 roku grupa IAMX wydała cztery długogrające albumy, które są muzycznym przekrojem gatunkowym od electro do muzyki tanecznej, aż po eksperymentalną burleskę i prostych, pulsujących ballad, nie zatracając przy tym bardzo ludzkiego oblicza formacji. Media określiły twórczość IAMX jako "wspaniałą... szaleńczo ponurą... i ujmująco bezbronną" (Alternative Press), "ukrytymi skarbami dla uszu, które są tak nieskazitelne, tak bujne i tak perfekcyjne, że chcesz podzielić się nimi z całą resztą świata (9 na 10) "(Blurt! Magazine!) czy " urokliwą, bardzo teatralną mieszanką gryzącego brytyjskiego popu i elektroniki "(NYLON).

Piąty studyjny album IAMX, zatytułowany "The Unified Field", ukaże się na początku przyszłego roku.

Poniżej możecie posłuchać "Quiet The Mind" (Radio Edit) i obejrzeć oficjalny wideoklip do kawałka "The Unified Field". Premiera oficjalnego teledysku "Quiet The Mind" będzie miała miejsce w czasie Świąt na kanale Youtube IAMX.

Tracklista:

01.The Unified Field (Radio Edit)
02.Quiet the Mind (Radio Edit)
03.The Unified Field (We Love Machines Remix)
04.The Unified Field (Faux Tales Club Mix)


Autor: NataliaElanor
Tłumacz: NataliaElanor
Źródło: http://reybee.com / 2012-12-05 / Aktualności


Najnowsze komentarze: