AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Irfan, the Moon and the Nightspirit
Irfan, the Moon and the Nightspirit - Kraków, Klub Studencki Żaczek
Rozpoczęcie: Sobota 2018-12-01 19:00
Zakończenie: Sobota 2018-12-01 22:30
Wstęp: 45 zł / 55 zł
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert
Klub Studencki Żaczek

Polska
Kraków
Al. 3 Maja 5
Bułgarski Irfan oraz węgierski The Moon and the Nightspirit (Official) odwiedzą Polskę w grudniu na dwóch koncertach – zagrają w Krakowie (Klub Studencki Żaczek, 1.12) oraz w Warszawie (Klub Hydrozagadka, 2.12). Obydwu zespołom towarzyszyć będzie jako suport polska Gnoza.
Irfan - bułgarski zespół założony w 2001 r., grający muzykę z pogranicza folk, ethereal z elementami muzyki średniowiecznej. Jego nazwa pochodzi z terminologii sufickiej i może być tłumaczona jako "gnosis", "wiedza tajemna" lub "objawienie". Na koncertach Irfan promować będzie swoje czwarte wydawnictwo, które ukaże się tej zimy.
The Moon and the Nightspirit został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności cechą charakterystyczną The Moon & the Nightspirit, poza melodiami inspirowanymi kulturą średniowieczną i pogańską, był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie ich przekazu muzycznego. The Moon & the Nightspirit na koncercie promować będą materiał z płyty "Metanoia" - szóstego wydawnictwa zespołu, który ukazał się 2017 r. nakładem Prophecy Productions.
Koncerty otworzy Gnoza – warszawskie duo, które zaprezentuje postmodernistyczny, szamanistyczny show.
Bilety: przedsprzedaż 45 zł (dostępne online oraz w klubach). W dniu koncertu bilety w cenie 55 zł.